droguri - unde se fac recuperari?

06-04-2008
gugu
Nu este medic/terapeut
gugu
am un prieten care se drogheaza de 3 ani fara ca nimeni sa stie. in momentul de fata este internat la spitalul Obregia. nu cred ca este locul cel mai potrivit pt el, adica nu cred ca in doua saptamani se poate recupera ce a stricat el in 3 ani. va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat. poate ma puteti indruma undeva.

multumesc anticipat!
8 comentarii
0
06-04-2008, ora 00:00
krina.b
Nu este medic/terapeut
krina.b
CENTRE DE PREVENIRE SI CONSILIERE ANTIDROG - BUCURESTI

Sector 1 - Leaganul "Sfanta Ecaterina", B-dul Maresal Averescu 17, tel. 9341
Sector 2 - Spitalul "Sfantu Ciprian", Soseaua Pantelimon 27, tel. 9342
Sector 3 - Str. Liviu Rebreanu 32C, bloc PM 72, scara A, etaj 1, apt. 10, tel. 9343
Sector 4 - Str. Mircea Mioara Luiza 1A, tel. 9344
Sector 5 - Piata 13 septembrie, Str. Antiaeriana 6, tel. 9345
Sector 6 - B-dul Iuliu Maniu 111, tel. 9346
0
07-04-2008, ora 00:00
gugu
Nu este medic/terapeut
gugu
multumesc mult pt raspuns! o sa incerc sa merg la centrele pe care mi le-ati indicat. m-ar interesa daca exista cumva clinici particulare pt tratarea dependentei de narcotice.
0
26-04-2008, ora 00:00
chucky_razvan
Nu este medic/terapeut
chucky_razvan
si eu am o problema ma droghez de prea mult timp si vreau sa ma las ca sincer nu mai pot sa o tin tot asa simnt ca nu mai am viata in mine am pierdut totul si vreau sa ma internez undeva dar nu nu gasesc vreau o clinica privata pt ca ce am auzit ca e la spitalul 9 la obregea e nasol rau si conditi nu mai zic ca in evul mediu asa ca daca poate cineva sa imi recomande o clinica privata oriunde daca ar fi in buc ar fi si mai bine va multumesc si astept un raspuns
0
26-04-2008, ora 00:00
chucky_razvan
Nu este medic/terapeut
chucky_razvan
asi dor sa imi spuneti daca exista o clinica privata oriunde in romania
0
26-04-2008, ora 00:00
gugu
Nu este medic/terapeut
gugu
exista o clinica la Brebu - Jud prahova
am auzit ca este foarte scumpa (1500 euro pe luna)
problema este ca nu te primesc oricum.
iti dau datele de contact si te rog anunta-ma daca reusesti ceva
adresa de web este: www.anit.ro/comunitate.php
tel: 0244.358.289
tel mobil al Dr Bengescu Cristian este: 0723.288.144
sper sa-ti foloseasca si BAFTA!
te mai poti duce la Sf Stelian in Crangasi- am auzit ca sunt conditii mai bune decat la Obregia.
Dar sa stii ca totul depinde de tine nu de medici!
0
28-04-2008, ora 00:00
chucky_razvan
Nu este medic/terapeut
chucky_razvan
iti multumesc din suflet miai fost de mare ajutor
0
10-05-2008, ora 00:00
vesstally
Nu este medic/terapeut
vesstally
pentru cei care vor sa se dezintoxice psihic de droguri, exista o comunitate terapeutica in afara bucurestiului in Gradistea. suna la Valeriu Costea 0728 877 223, pentru a stabili un interviu ca sa determinati cum poti fi ajutat. e pe bune si e ieftin, momentan
0
01-09-2012, ora 14:08
madalina.ruse
Nu este medic/terapeut
madalina.ruse
Buna ziua! nu stiu daca am ales bine sectiunea!!! dar.am nevoie de ajutor..nu stiu ce sa fac, cum sa fac...amicul meu de multi ani se drogheaza...prizeaza legale, fumeaza marijuana si legale...ideea este ca am stat de vb cu el, el este un tip foarte inteligent si capabil de foarte multe, doar ca a dat de gustul lor.cand am vorbit ultima oara mi a spus ca simte ca vrea sa se detaseze de haosul in care traieste si vrea ca eu sa l ajut.ca este intr un impas foarte mare si ca are nevoie de o schimbare!!!! vrea sa l ajut eu si nimeni altcineva!!!!mi a spus ca v a fi foarte complicat ceea ce cred si eu cu tarie...ideea este ca eu vreau sa l ajut dar nu prea stiu cum sa ma comport cu el!!!!cu ce sa incep.si nu stiu cum sa reactionez reactiilor lui! va rog din suflet ajutati ma cu un sfat, macar cu ce as putea incepe!!!! multumesc!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anumite trăsături din adolescență pot crește riscul consumului de droguri la maturitate
  • Cele mai periculoase droguri în prezent
  • Obiceiul de a căuta droguri, un factor de risc pentru recidivă în rândul foștilor consumatori de droguri
  • Muzica indigenă ajută persoanele care se recuperează de dependența de droguri sau alcool să se vindece mai repede
  •