DSA + extrasistole. Nu stiu ce sa mai fac! Ajutati-ma!

08-12-2012
tudortudy11
Nu este medic/terapeut
tudortudy11
Buna seara! Ma numesc Tudor Stoica, din iasi, am doar 19 ani si la varsta asta nu stiu ce sa mai fac. Am fost diagnosticat cu DSA acum vreo 4 ani, timp de trei ani a avut o dimenziune de 7-8 mm, s-a mentinut timp de 3 ani, acum cand am fost la control dimensiunea defectului era de 3-4 mm, un semn bun cica, am fost diagnosticat si cu extrasistole nu miau spus de care atriale sau ventriculare, probabil atriale. Sunt disperat pentru ca aceste extrasistole au reaparut, insa au aparut sub o forma care imi cam da tot organismu peste cap, in special seara cand sunt in pat acestea se manifesta, sunt repetate nu e doar o bataie in plus ci sunt doua repetate, le simt oricum as sta, le simt in gat, respir dupa acele batai in plus, ametesc, durere in piept, aceste extrasistole cateodata imi dai si surmenaj, nu pot dormi de frica ca se poate intampla ceva, ma trezesc noaptea cu extrasistole foarte puternice, vrea sa stiu cum as putea corecta aceasta situatie si daca o interventie chirurgicala in inchiderea dsa-ului poate rezolva si aceste extrasistole! VA ROG AJUTATIMA, NU VREA COMENTARII DE GENUL 'CAUTA UN DOCTOR'. SUNT SATUL, VREAU SFATURI CONCRETE SI SINCERE! MA TEM PENTRU SANATATEA MEA! Multumesc foarte mult!
6 comentarii
0
09-12-2012, ora 12:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
vezi ca NU a scris nimeni?
si stii DE CE?
pt ca fiecare DOAR asta iti va zice:
NEAPARAT la un control medical...
vin sarbatorile,
se vor inchide multe cabinete medicale
si
NU vei putea sta ASA,
asteptand tratament de pe net.
iti doresc SANATATE MAXIMA
0
09-12-2012, ora 20:11
tudortudy11
Nu este medic/terapeut
tudortudy11
nu am nevoie de un tratament, vreau doar sa stiu daca e cazul sa ma sperii sau sa imi fac griji mari!!!!
0
09-12-2012, ora 22:16
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU te speria,
dar daca iti zic stai asa inca 5 ani.
poate NU vei mai merge nicodata la un control medical!?!
CE as face eu in locul tau?
maine as merge la un control
si
singura NU M-AS MAI SPERIA.
cele bune,
0
10-12-2012, ora 09:31
tudortudy11
Nu este medic/terapeut
tudortudy11
la control oricum voi merge dar dupa sarbatori, vreau doar sa stiu daca o mai pot duce pana atunci
0
15-12-2012, ora 15:49
tudortudy11
Nu este medic/terapeut
tudortudy11
am fost la control ca in baza unor amatori mai rauuu te speriee si te baga in boala.EXTRASISTOLE, ARITMIE, TRATAMENT + REGIM, DUPA 2 ZILE MA SIMT MULT MAI BINE! Multumesc oricum!
1
03-09-2015, ora 17:15
Flavius Ionut
Nu este medic/terapeut
Flavius Ionut
DIN CAUZA STRESULUI SI A GRIJILOR POATE AI AJUNS SA AI ANXIETATE, CARE SE MANIFESTA CA O BOALA DE INIMA..BATAI RAPIDE SAU LENTE ALE INIMII, PALPITATII, DURERI IN PIEOPT..ETC. CONSULTA SI UN PSIHIATRU
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •