Duodenita eroziva

15-03-2012
mina1893
Nu este medic/terapeut
mina1893
Buna ziua,
Fiica mea in varsta de 15 ani are duodenita eroziva. Tratament - regim alimentar + nexium dimineata si seara de 20 mg + SAB Simplex. In urma analizelor efectuate are lipsa de vitamina D si calciu. Poate lua Cal-D-Vita de la Bayer sau ii afecteaza duodenul? Ce altceva pot sa-i dau?
1 comentarii
0
16-03-2013, ora 16:13
Cristina Maria03
Nu este medic/terapeut
Cristina Maria03
Am 21 de ani si am fost diagnosticata cu dodenita eroziva, am facut 2 tratamente pt helycobacter, dar mie nu mi'au trecut durerile. Stau cu dureri de aproximativ 4 luni..in prezent fac tratament cu Omeran 1/zi si Redigest cate 2 pastile inainte de fiecare masa. Tin regim alimentar, cafea beau ocazional, iar de fumat incerc sa ma las. Alte sfaturi va rog imi puteti da..Va rog sa imi raspunda un medic sunt disperata, in 2 saptamani plec sa ma operez de chist de canal tireoglos la Bucuresti si imi e frica ca se agraveaza problema cu stomacul
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK