dupa 15 ani de...iubire. recunoaste.

10-03-2009
mimi886
Nu este medic/terapeut
mimi886
o familie perfecta (din exterior) implinire dar.intr-un moment de sinceritate sau de.remuscare imi spune ca nu aavut in 15 ani nici un orgasm cu mine.ce sa cred e un repros?.dak ma iubea mai bine nu-mi spunea.totusi relatia noastra s-a bazat pe sinceritate
9 comentarii
0
10-03-2009, ora 16:46
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
de ce va simtiti asa prost ca nu a avut nici un orgasm?
Este o problema de nepotrivire strict sexuala, nu are legatura cu dragostea dintre dumneavoastra.
Nu ziceati ca relatia se bazeaza pe sinceritate?
Am impresia ca barbatii sunt altfel construiti, pun accent deosebit pe partea sexuala a unei relatii.
eu o vad ca pe ceva care este inevitabil, frumos poate dar uneori secundar, mai ales la o varsta mai innaintata.
sa va iubiti mult in continuare!
0
10-03-2009, ora 19:48
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Esti femeie sau barbat? Ca nu prea inteleg, poate de la nume Mimi ca esti femeie, sau poate k e un id luat de un barbat.
Daca esti femeie te intreb ceva ! Copii aveti ?
Pt k daca aveti nu avea cum sa nu aiba orgasm, k a eliminat spermatozoizi! Eu cred k te minte k sa vada ce reactie ai.Si nu era momentul dupa 15 ani, sa fim seriosi. Inseamna ca tot timpul acesta si-a batut joc de tine!
Daca esti barbat, trebuie sa stii ca numai ea e singura femeie care nu a avut orgasm. Si se intampla destul de des si chiar timp de 15 ani. Motivul? Modul de a interpreta iubirea ! O femeie nu are nevoie de sex, asa simplu, ci si de dorinta de a fi dorita ca femeie, nu ca nevasta sau mama ! E o foarte mare diferenta !
Astept sa-mi spui !
Aliss
0
10-03-2009, ora 19:50
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Scuze, am vrut sa spun ca, nu numai ea, nu a avut orgasm, am mancat un cuvant ! Din graba !
0
10-03-2009, ora 20:26
mimi886
Nu este medic/terapeut
mimi886
sunt EU cel dezamagit mi-am dorit mereu s-o fac fericita as fi acceptat a treia pers intre noi doar sa se simta ea bine nu va dati seama ce gol a creeat in inima mea spunandu-mi ca n-o pot satisface.radeti .pt barbati va doresc o femeie sincera sa poata sava spuna [n fata asa ceva
0
10-03-2009, ora 20:28
mimi886
Nu este medic/terapeut
mimi886
da avem si doi copii poate ei sunt cei ce ne mai leaga
0
11-03-2009, ora 16:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu lua de buna "confesiunea " dumneaei.Poate ca ai suparat-o cu ceva, nu i-a convenit ceva, ai jignit-o poate fara sa vrei, ai dezamagit-o in niste asteptari, ii faci probleme sau are probleme la servici, era stressata, prost dispusa, sau furioasa, cu moralul la pamant etc. etc.. Aceste declaratii ce izbucnesc asa deodata dupa ani si ani de convietuire normala si-ti cad in cap ca o caramida de obicei nu sunt reale, sunt exagerate, si ies ca urmare a unor frustrari mai vechi ce nu au legatura cu viata intima.Daca era asa observai schimbari in atitudinea ei fata de actul sexual ; timp de 15 ani iti dadeai seama ca ceva nu e in regula.O neglijezi ? O ajuti in gospodarie si cu copiiii? Va certati mai des in ultimul timp?Deci parerea mea este sa nu-ti faci probleme, sa discuti cu ea despre intimitate in momentele ei bune.Numai bine!
0
11-03-2009, ora 17:32
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Da, tot ce a zis dr e corect. Si sa nu crezi ca rade cineva, doamne fereste, nu e de ras.
Cine rade e tampit.
Cred ca daca o intrebi cum ar vrea sa faceti sa se simta bine poate ca rezolvati problema. In ziua de azi sunt diverse metode, intelegeti dvs.
Totul depinde de dvs.amandoi. Cat despre o a treia persoana, nu crd ca dvs, ca barbat, o sa acceptati la infinit aceasta situatie. Mai ganditi-va! Va doresc multa sanatate si asteptam sa mai vb, poate ca, cu o femeie pe care nu o cunoasteti discutati mai liber ce aveti pe suflet. Sper sa va ajut!
Ali
0
11-03-2009, ora 18:00
mimi886
Nu este medic/terapeut
mimi886
pt ali39 merci si le multumesc tuturor care cred ca pot face un bine. eram disperat.timpul va vindeca ranile.sper
0
12-03-2009, ora 08:11
mimi886
Nu este medic/terapeut
mimi886
din pacate e mai grav decat am crezut. imi spune ca se gandeste la un barbat (cunoscut pe net) ca vrea sa renunte la el la gandurile ei imi cere s-o ajut.dar eu am descoperit un mesaj din care rezulta ca s-au vazut si a invatat-o respectivul sa-si ascunda arhiva de mess nu va doresc sa treceti prin ce-am trecut eu mi-a cerut iertare eu spun ca am iertat-o cel putin asa cred as vrea ca dragostea sa invinga totul IERT dar ranile se vor vindeca oare?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: