Dupa 7 luni cu logest, pot ramine insarcinata?

27-01-2009
kmy40
Nu este medic/terapeut
kmy40
la cit timp dupa un tratament de 7 luni cu logest, pot ramine insarcinata?au trecut deja 2 luni si incanu am ramas;am 40 de ani si ne dorim foarte mult inca un copil
8 comentarii
0
27-01-2009, ora 21:07
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dupa ce ai intrerupt Logest ai fost la ginecolog?Trebuie intai sa faci un control.
0
28-01-2009, ora 06:42
kmy40
Nu este medic/terapeut
kmy40
sigur ca am fost, am facut si un echo, exista folicul, nu sint probleme si ca pot ramine insarcinata oricind;dar, avind in vedere ca logest este un contraceptiv combinat si am avut tratamente cu antibiotice pe perioada logestului, se intirzie fertilitatea.daca imi poate spune cineva cam cita perioada.
0
28-01-2009, ora 15:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Contraceptivul oral combinat nu afecteaza fertilitatea dupa intreruperea lui, indiferent ce tratament cu antibiotice ai facut pe parcursul contraceptiei.In cateva luni fertilitatea va reveni, trebuie sa ai putina rabdare.Numai bine!
0
28-08-2010, ora 00:05
frisca
Nu este medic/terapeut
frisca
Buna ziua. As dorii sa stiu care este perioada mea fertila, in conditiile in care am un ciclu neregulat( intre 28 si 37 zile). Penunltimul ciclu a fost in data de 18 iulie, iar ultimul a fost in data de 23 august. Tin sa mentionez ca zilele de ciclu sunt mereu in numar de 7. as aprecia foarte mult daca mi-ati spune care sunt urmatoarele mele zile de fertilitate. Va multumesc anicipat.
0
28-08-2010, ora 19:15
kmy40
Nu este medic/terapeut
kmy40
dupa un an si jum, am ramas insarcinata, acum sint in 4 luni si ma simt grozav.am avut rabdare si s-a implinit.
0
28-08-2010, ora 21:55
frisca
Nu este medic/terapeut
frisca
felicitari kmy40. iti doresc o sarcina usorara si nastere la fel. sa ai parte de un bebel sanatos si frumos.
0
28-08-2010, ora 23:30
frisca
Nu este medic/terapeut
frisca
ironic iti spun ca esti desteapta! bravo! tineo tot asa.
0
01-09-2010, ora 16:13
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
In viata omul are 3 lucruri de facut:
o casa - poate si metaforic vorbind, sa si construiasca o familie, o cariera care sa duca la construirea unei case, unui camin adevarat
sa planteze un copac- minim as zice eu, dar e nevoie de asta pentru mediul inconjurator, pentru viitor, pentru padurile taiate si distruse
un copil- pe care sa il educe, sa il creasca, sa il invete ce e bine si rau cu tot ce poate- pentru ca soarta copilului tau este in mainile tale, cu tot ce il inveti- si soarta unora este chiar sa faca lumea mai buna prin orice- daca il educi si il inveti asa, nu are cum sa iasa o fiinta rea- daca parintii lui Einstein decideau sa faca avort? Daca mama lui Beethoven atunci cand i s-a spus ca avand sifilis si inca un copil sau doi cu malformatii risca sa fie si urmatorul cu malformatii- ar fi renuntat la el? ce ar fi pierdut lumea? omenirea? si erau vremuri mai bune? NU, erau mult mai rele, cu speranta de viata mai mica, cu mai multa murdarie... si totusi riscul merita intotdeauna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testarea fertilitatii la barbati
  • Ovulatia si fertilitatea dupa nastere
  • Sunt însărcinată?
  • Șansa de a ramâne însarcinată
  • Obiceiuri nesănătoase care îţi afectează fertilitatea
  • Alimentația bogată în seleniu ar putea îmbunătăți fertilitatea la femei
  • Testul de fertilitate care indică dacă este scăzută rezerva de ovule
  • Este demonstrat de știință: stresul afectează negativ fertilitatea
  • Durata somnului poate influența fertilitatea masculină
  •