dupa 8 ani de casnicie cu un copil ma paraseste fara motiv

05-04-2012
fredy198321
Nu este medic/terapeut
fredy198321
va rog ajutati-ma am o relatie de 8 ani si un copil de 6 ani am fost plecat 1 an in spania iar cand m-am intors sotia nu a mai vrut sa fie cu mine din prima zi de cand am venit mia zis sa nu ma astept nimic de la ea ca ea nu mai simnte nimic pt mine ca vrea sa ne despartim eu nu vreau acest lucru o iubesc mult si am si un copil cu ea am incercat sa o inteleg, iam zis ca o iubesc, am rugato sa imi mai dea o sansa, am intrebato daca iam gresit cu ceva daca am facut ceva iar ia mi-a raspuns ca nu am gresit cu nimica si doar ca nu mai simnte nimica pt mine si ca nu are rost sa continuam si sa nu mai incerc ca nu imi acorda nici o sansa, si ca ia vrea alta relatie cu altcineva care nu exista in prezent dar pe care il va cauta
va rog ajutati-ma am intrat intr-o depresie mare de 3 zile nu mananc nu dorm si nici nu imi este foame sau somn, sunt foarte nervos, tremur si nu am rabdare la nimica am facut crize am inceput sa sparg geamuri pereti in casa fata e speriata de mine iar pe sotie am indepartato si mai mult
dupa ce m-am calmat mi-am cerut scuze iam zis ca apreciez decizia ei si ca vreau sa ramanem prieteni numai ca eu ma mint singur vreau sa salvez aceasta casnicie dar ea refuza orice prietenie intre noi doi va rog ajutatima cu niste sfaturi ce ati face voi in locul meu ce sa fac sa o recuperez
8 comentarii
0
05-04-2012, ora 10:53
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
chiar nu vreu sa iei de buna parerea mea.
Cred totusi ca are pe cineve de ceva timp.Daca nu ii ardeau calcaiele dupa altcineva probabil abea astepta sa te vada.
Sigur, e doar o ipoteza. Nu stiu ce relatie ati avut voi in ultimul an.
Probabil iti va fi mai bine si tie daca va despartiti, mai ales daca s.a ajuns aici.
bafta,
0
05-04-2012, ora 11:48
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Are pe altcineva.
0
05-04-2012, ora 11:52
fredy198321
Nu este medic/terapeut
fredy198321
asa am zis si eu ca o relatie de 8 ani nu se uita intr-o singura zi iam zis si ei dar ea neaga daia am scris si pe forum am zis sa nu fiu eu singuru care zice asta ca femeia ma inseala asta e viata mergem inainte sper sa trec peste asta si sper sa ramanem prieteni de dragul la copil macar
0
05-04-2012, ora 13:58
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
E TOTUSI POSIBIL SA NU TE FII INSELAT DAR SA AIBE SENTIMENTE PENTRU CINEVA, POATE A GASIT PE CINEVA CARE A INTELES-O IN TIMPUL CAT AI FOST PLECAT SI SA CONFUNDE AFECTIUNEA CU DRAGOSTEA.K O ULTIMA INCERCARE SCOATE-O IN ORAS UNDE V-ATI CUNOSCUT SAU UN LOC PREFERAT DE AMANDOI K PRIETENI SI VB DE TRECUT CUM V-ATI CUNOSCUT SI CAT V-ATI IUBIT POATE NU E TOTUL PIERDUT!! SURPRINDE-O
0
05-04-2012, ora 15:09
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
asta cu scosul in oras si cu rascolitul de amintiri e frectie la picior de lemn.
e vorba de un copil la mijloc, nu umbli dupa fluturasi fara sa te gandesti ce ai de pierdut.
in plus, poate repeta oricand figura.

move on, man.
0
05-04-2012, ora 16:10
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
SIGUR..NU cumva esti SI tu, sau DOAR tu de vina?
- ea..si-a DORIT sa pleci? NU cumva a avut greutati si probleme fara tine?
- in acel an, - fiind plecat- ai avut cumva vreo relatie SI ea a auzit??
- ai sunat-o?
- i-ai trimis bani?
- cei din familia ta, CUM s-au comportat cu ea - in acel an?
etc..
iertare.am pus DOAR cateva intrebari.
CE as face?
- as lasa-o sa plece..asa CUM isi doreste...
- ai fi mai fericit DACA, ai stii ca sta DOAR pt. copil si NU te mai iubeste?
Cele bune
si
sa fii fericit!
0
05-04-2012, ora 17:29
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Pentru ce sa incercati sa salvati o relatie compromisa ? Nu este aceasta ca si cand ati da cu capul in zid ? Cand ne prajim in felul acesta, solutia nu este sa ne intoarcem inapoi, ci sa punem prajeala la capitolul "experiente castigate" si sa mergem mai departe.
0
05-04-2012, ora 18:41
fredy198321
Nu este medic/terapeut
fredy198321
am uitat sa zic un singur lucru toate bunurile mele care le-am avut (casa, masina, etc ) le-am vandut pentru a scapa de datori cu ce am ramas am facut casa pe terenul lui soacrasa eu acuma stau in curte cu soacra, socru sotia si copilu dac vreau sa imi incep o viata noua nu am cum pt ca nu am unde sa ma duc acuma nu muncesc si in schimb sunt prea deprimat sa incep totu de la 0 fara sa nu am nimic de acea am cerut ajutor pt a o recupera vreau sfaturi acuma pe mine nu ma mai intereseaza ce afost in trecut eu acumea vreau prezent si viitor iar singura mea solutie pe care am gasito este sa imi fac sotia sa ma iubeasca din nou o idee pe care mia venit dar nu este prea ortodocxa este sa ajung in spital dar fara sa am urmari nu stiu cum dar o sa aflu in felu asta aflu daca mai tine cat de cat la mine daca aveti alte soluti va rog spunetile sau soluti de a ajunge pe patul de spital fara urmari daia v-am cerut ajutorul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul