dupa 9 zile cu levofloxacina inca nu am scapat de secretia uretrala

13-12-2012
axelalex
Nu este medic/terapeut
axelalex
va salut dle doctor. va deranjez inca o data cu problema mea.. dupa 9 zile cu levofloxacina inca nu am scapat de secretia uretrala.intr-adevar. s-a mai ameliorat situatia..parca nu mai e asa abundenta...si vroiam sa va intreb daca sa continui sau sa trec pe alt antibiotic...si daca da pe care? cefuroxim, cefalexin, cefoperazona si gentamicina sunt celelalte la care e sensibil.. vis a vis de problema cu limba incarcata, simptomele au aparut odata cu infectia urinara.. deci ma gandesc ca ar fi si in gat tot streptococul asta... nistatina ma ajuta in cazul asta? va multumesc inca o data
3 comentarii
0
13-12-2012, ora 13:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se poate lua cefalexin de 500 la 12 ore
stamicina 1 la 6 ore... inca 10 zile
0
10-01-2013, ora 10:50
monalisa26
Nu este medic/terapeut
monalisa26
Buna.Va rog mult un tratament daca se poate..tot timpul inainte de menstruatie fac candida vaginala cat si bucala.Va rog frumos un tratament mai naturist..Tot am luat Nistatin, Flucovim, Nizoral dar ea tot reapare.Daca va rog o parere in ceea ce priveste candidoza.Precizez ca am o scurgere cu o consistenta laptoasa si miros de lapte, ginecologul mi-a spus ca aceasta este de la dereglare menstruala..Va multumesc
0
10-01-2013, ora 11:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
gasiti aici pe form...f.multe postari cu sfaturi despre aceasta problema
un tratament personalizat pot sa il recomand contracost dupa ce imi scrieti pe adresa personala mai mukte date
despre dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.