Dupa artroscopie la menisc!

16-01-2014
cristianvirlan
Nu este medic/terapeut
cristianvirlan
Buna ziua doctore, asa o problema; deci sunt fotbal prosfesional, am deja vreo 11 ani de cind cu fotbalul ma ocup, in primavara 13.04.2013 aceasta am fost traumat grav, genunchi sting, in timpul meciului m-au traumat, am fost dus la spital, acolo mi-au pus piciorul in gips pe 2 saptamini, apoi am scos gipsul era totul, bine peste vreo luna, a inceput sa se blocheze piciorul, dar eu nu intelegeam ce e, am rabdat asa undeva vreo 4 luni, apoi m-am adresat la o clinica internationala, acolo mi s-a spus diagnoza de: ruptura de menisc intern si leziune legaminte incrucisat anterior, deci am fost operat la menisc, cu succes, au trecut 3 luni dupa operatie, acum am un discomfort in picior, e instabil, am mai fost la doctor, doctorul mi-a spus ca e rupt legamintele incrucisat anterior, dar nu pot fi operat din cauza virstei(18 ani), oare e corect asta, pot sa rabd eu atita mi-a spus sa vin la control peste jumate de an sau chiar un an? poate sunt alte posibilitati de a ma recupera mai rapid(( si cit mai repede sa ma insanatosesc, am deja 9 luni de cind rabd toate acestea
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: