Dupa avortul medicamentos

13-01-2018
Mădălina-Ian
Nu este medic/terapeut
Mădălina-Ian
Am facut un avort medicamentos la 4 saptamani de sarcina acum aproximativ o luna. In urma pastilelor am avut sangerari dureri si sangerari normale aproximativ o saptamana. Nu am putut ajunge la controlul de dupa din motive familiale. Dupa oprirea sangerarilor la aproximativ o saptamana aproape de data cand ar fi trebuit sa imi apara menstruatia am avut alte sangerari ce tin de 2 saptamani. As vrea un sfat. Ar trebui sa merg la control? Este normal? Tin sa mentionez ca nu am avut niciun t simtom al unei sarciini continue.
8 comentarii
0
30-04-2018, ora 17:29
200
Nu este medic/terapeut
200
Buna. Unde ai făcut avortul și cât tea ajuns? Ms mult o zi frumoasa
0
10-08-2018, ora 10:22
Beleioana97
Nu este medic/terapeut
Beleioana97
Costa in jur de 350 lei si acest tip de avort il fac majoritatea doctorilor ginecologi, pentru ca nu multi fac chiuretaj.
0
10-08-2018, ora 16:19
raimari
Nu este medic/terapeut
raimari
Buna unde ai gasit pastilele si cum se numesc?
0
11-08-2018, ora 10:53
Beleioana97
Nu este medic/terapeut
Beleioana97
Nu ti le da nimeni dupa ureche... trebuie sa faci un control ginecologic sa se confirme sarcina si in ce saptamana esti sa vada daca poti face acest tip de avort. Iar dupa sta la alegerea ta si a doctorului daca doresti sa il faci, acesta expunand riscurile, complicatiile pentru a te "informa".
0
12-08-2018, ora 19:05
raimari
Nu este medic/terapeut
raimari
Am făcut ecografie sarcina este confirmată. Am reteta in care mi s a prescris medabon însă nu se gaseste in farmacii
0
12-08-2018, ora 20:05
Beleioana97
Nu este medic/terapeut
Beleioana97
Mifepristone si misoprostol(topogyne) o sa ti zica doctorul cum sa le iei
0
23-10-2018, ora 18:05
oanny
Nu este medic/terapeut
oanny
Ar fi trebuit sa urmati sfatul medicului si eu sunt aceeasi situatie, am fost ieri la control sarcina de 6 sapt cu aproximatie, dna doctor a sunat la farmacie si a specificat ca ma duc din partea dansei pt acest medicament a costat 170 iar la consulatie am platit 700 si de ce va intrebati atat de mult ptr ca in acesti 700 lei includ si urmatoarele 2 controale. 1 care terebuie sa l fac luni pe 26.10 apoi cel de al 2 la 2 saptamani cand imi va veni menstruatia normala urmati intocmai sfatul medicului acum la mine nu pot decat sa ma preg ptr ziua de maine cand trebuiesc introduse cele 4 pastile.. acum ma simt un pic rau in sensul ca am dureri de burta suportabile..sfatul meu este sa mergeti la control
0
10-03-2019, ora 23:18
ioana1400
Nu este medic/terapeut
ioana1400
Buna! sunt o mamica disperata care a aflat de curand de frumoasa veste ca sunt in 7 saptamani.In saptamana 3 am baut 8 pastile de misoprostol pentru dureri de genunchi(recomandarea medicului) si acum sunt inspaimantata sa nu aiba copilul probleme.
Va rog, daca mai sunt cazuri similare, aveti cunostinte, AJUTOR!
Multumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •