dupa cat timp pot face copii-?

26-09-2007
puscau_andreea
Nu este medic/terapeut
puscau_andreea
am fost insarcinata in 6 luni jumatate acum 2 saptamani din nefericire am pierdut copilul sufar foarte mult intrebarea mea este dupa cat timp pot avea copii?doctorul unde am fost mi-a sp ca dupa un an...nu se poate mai devreme poate dupa 6 luni/.imi doresc mult un copil si sufar mult.multumesc
3 comentarii
0
10-02-2008, ora 00:00
corynutzza
Nu este medic/terapeut
corynutzza
imi pare rau pt tine si bebelasul pe care il asteptai, eu am auzit ca cel mai bine e sa astepti macar un an de zile pt ca organismul si corpul tau sa isi revina, deoarece au avut loc multe schimbari.ai grija de tine si fii tare.pupici
0
10-02-2008, ora 00:00
puscau_andreea
Nu este medic/terapeut
puscau_andreea
va mltumesc mlt pt raspuns o sa iau in atentie sfatul dumneavoastra
0
02-03-2009, ora 21:49
Camilla
Nu este medic/terapeut
Camilla
Este o tragedie, personal pot sa iti spun ca am 37ani si pe 7mai2008, depasind termenul cu 10zile, bebelul mi-a murit intrauterin.Asa ca mi-am adunat toata puterea sa iti pot spune ca trebuie sa fii tare.Locuiesc in Suedia de multi ani si dupa cum vezi peste tot in lume se intimpla tragedii.Aici medicii m-au sfatuit ca abea dupa cca un an este de preferat sa ramin insarcinata.Desigur, corpul uman este asa diferit, foarte bine poate ca tu te-ai refacut.Daca tu te simti ok, nu exista reguli.Mai este si puterea divina care nu trebuie ignorata.Este bine sa incerci sa te refaci, odihneste-te, nu ridica, nu sta mult in picioare pentru ca uterul sa isi revina la forma normala.Eu am facut acte de vitejie si mi-am revenit greu.
Nu esti singura, sunt atitea femei care trec prin asta, nu te simti in nici un fel mai prejos decit cele care au dus o sarcina la bun sfirsit.Citeste site-ul Bianca Brad, il accesezi pe Google usor.Te va ajuta enorm.
Te imbratiseaza o mama de ingeras.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: