dupa ce am lesinat pe strada si am ramas mult timp cu o senzatie de presiune la nivelul craniului

26-08-2009
irinastan
Nu este medic/terapeut
irinastan
In urma cu 3 ani, am lesinat pe strada si am ramas mult timp cu o senzatie de presiune la nivelul craniului.Am facut numeroase investigatii, inclusiv tomografie..nimeni nu a gasit nimic.Destul de des, aveam o senzatie de apasare in partea stanga a craniului precum si senzatia de ureche infundata.Unul din tratamentele urmate a fost cu diurex, insa nu ma simteam foarte bine.Senzatia a disparut, de a lungul timpului, insa revine cand si cand..ca acum.Numai stiu, unde sa ma duc si cui sa cer parerea.Toti dau din umeri, la analize nu ieses nimic.Am avut intradevar si otita la urechea stanga, otita pe care am tratat o si mi a fost bine mult timp.Nu este vorba de o durere ci doar de o senzatie neplacuta, ureche infundata si presiune craniana.Mentionez ca de ani de zile, beau in medie 6 litri(poate chiar mai mult)de apa plata pe zi.Asa am fost intodeauna, nici nu am realizat consumul de apa, decat in momentul in care am inceput sa cumpar baxul de apa, care nu mi ajungea decat o zi.Ceparere aveti?multumesc!
5 comentarii
0
26-08-2009, ora 11:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Homeopatia va poate ajuta intr-un astfel de caz cu siguranta. Consultati un medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica.
Bautul acestei cantitati de apa este daunator ! Mai ales pt. rinichi si cum in aceste ape se gasesc prea
multe minerale in foma anorganica acestea infunda o sumedenie de canale in corp iar primele din aceste canale si cele mai fine sa afla in urechi.
Nu am mai auzit de nimeni pana acum sa bea 6 litri de apa pe zi..

Daca ma ajutati un pic poate va pot depista cauza posibila sau chiar remediul adecvat.

1. In ce conditii si imprejurari ati lesinat atunci ?
2. Ati mai lesinat vreodata inainte ?
3. Aveti sete de beti atata apa sau beti din obisnuinta ? Cum este setea ?
4. Ce alte senzatii si simptome mai aveti, in special mai "ciudate", de la cap la calcaie...?
5. Aveti fobie de ceva ?
6. Senzatie de cladura sau arsura undeva, gura uscata ?
7. Apa o preferati rece sau la temperatura ambienta ?
8. Sensibiliate nervoasa, probleme de concentratie, slabiciuni psihice.
9. Senzatia din cap si ureche este mai puternica la anumite ore ale zilei sau la anumite pozitii ?
10. Cati ani aveti ?
11. Aveti carcei sau crampe ?
12. Aveti si alte simptome pe partea stanga ?
13. Va place compania sau preferati mai degraba singuratatea ?
14. Otita ati avut-o inainte sau dupa lesin ?
0
26-08-2009, ora 14:13
irinastan
Nu este medic/terapeut
irinastan
am lesinat..dimineata in autobuz, din senin.beau multa apa, de multi ani...dar nu am avut alte probleme.am 33 ani.cat despre senzatiile neplacute, nu am reusit sa le asociez cu nimic.otita am avut, la 2 ani.dupa.Apa o prefer rece.
multumesc.
0
26-08-2009, ora 15:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In regula, dar nu ati raspuns la cateva intreabari importante...
0
26-08-2009, ora 21:49
irinastan
Nu este medic/terapeut
irinastan
la toate celelate intrebari, raspunsul e negativ.
0
27-08-2009, ora 15:16
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Sunt prea putine simptome pt. a gasi un remediu cu certitudine, desi nu sunt multe remedii la cei care "beau multa apa rece". Consultati un medic homeopat, numai asa vi se poate gasi remediul potrivit si din cauza acestui simptom destul de rar remediul se va gasi usor.

Va recomand de ex. pe Dr. Gheorghe Jurj in Timisoara, Dr. Pavel Chirila in Bucuresti (clinica Christiana), Dr. Sorina Soescu in Constanta, Dr. Sorin Cadar in Pitesti, Dr. Adrian Alecu in Targu Mures.
Datele de contact le gasiti prin google sau in cartea aurie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  • Starea de leșin - cauze, cum o recunoști, sfaturi, tratament
  • Ce se întâmplă atunci când leșinăm? (studiu)
  •