Dupa ejaculare are dureri ingrozitoare de cap

07-12-2006
lilibiholar
Nu este medic/terapeut
lilibiholar
Sunt casatorita de 3ani, sotul meu este imobilizat la pat (tetraplegie cominutiva flasca), intretinem raporturi sexuale normale dar dupa ejaculare are dureri ingrozitoare de cap care dureaza cateva minute...Ce se intampla?Care este problema?Ce se poate face?Apropo, este imobilizat la pat de 13 ani, mai putem avea copii?
8 comentarii
0
02-02-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Daca a facut tratament cu Prednison, posibilitatea de a avea copii se poate reduce destul de mult.
In ce priveste direrea de cap aceasta poate fi datorata unei presiuni intracraniene ceva mai ridicate.
Spermograma va poate lamuri in ce priveste posibilitatea de a avea copii.
Cu stima, Dr Soare
0
13-01-2010, ora 21:16
bejenarucatalin
Nu este medic/terapeut
bejenarucatalin
am un prieten ffff bun iar an urma unui accident rutier a ramas imobilizat la pat.tetraplegie flasca.de la piept an jos nu simte nimic, spunetimi va rog oare va mai putea folosi mainile si picioarele vriodata?e foarte tanar 23 ani, aku face khinetoterapie si e foarte multumit.datimi un sfat cum as putea sal ajut /
0
13-01-2010, ora 22:52
lilibiholar
Nu este medic/terapeut
lilibiholar
Incurajeaza-l foarte mult, fi optimist si crede in vindecarea lui, sotul meu tot in urma unui accident a ramas tetraplegic, nu a facut nicioadata kineto pana vara trecuta si in 10 sedinte a reusit sa stea in picioare cateva minute nesprijinit sau sustinu de cineva, bineinteles era prins in curele...sa nu se lase de kineto si masaj.Multa sanatate si credinta in Dumnezeu va doresc!!!
0
14-01-2010, ora 08:40
bejenarucatalin
Nu este medic/terapeut
bejenarucatalin
lili multumesc pt ras/can mai intri pe pc mai lasami te rogfrumos niste sfaturi cum sa procedam cu el ka, nu am trecut prin asa ceva si ne este fffffffff greu.
0
14-01-2010, ora 09:44
bejenarucatalin
Nu este medic/terapeut
bejenarucatalin
acu prietenu meu are simturi pana an picioare dureri musculare arsuri si furnicaturi /oare cat dureaza durerile astea si la ce duc?
0
14-01-2010, ora 13:49
lilibiholar
Nu este medic/terapeut
lilibiholar
Sotul meu e de aproape 17 ani imobilizat, durerile de picioare au aparut la cateva luni dupa accident si persista si in ziua de azi...la fel si furnicaturile, se intensifica la schimbarea vremii.Nu pot sa stiu la ce duc, dar indiferent cat de mari ar fi trebuie sa continue cu masaj si kineto, doar prin acestea exista o sansa de a recupera ceva din mobilitate.Daca durerile devin insuportabile trebuie sa faca un consult la un medic neurochirurg care ii va da calmante, deasemenea daca are spasme si ii sar picioarele necontrolat in urma consultului ii poate da tratament care sa micsoreze spasmele dar tot in urma exercitiilor se reduc numai ca trebuie facute regulat macar de 3 ori pe sapt.Sfaturi nu stiu ce te-ar interesa dar daca ai intrebari ma poti contacta pe mess, am acelasi ID ca userul de aici.
0
14-01-2010, ora 13:51
lilibiholar
Nu este medic/terapeut
lilibiholar
Apropo, dr.soare, in sfarsit dupa 6 ani am ramas insarcinata si vom avea un copil in septembrie.
0
14-01-2010, ora 14:02
bejenarucatalin
Nu este medic/terapeut
bejenarucatalin
bine lili vorbim pe mes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •