dupa embolizare

19-10-2014
anjela
Nu este medic/terapeut
anjela
acum 2 luni dupa embolizare am dureri si uneori febra 37-2.nu stiu daca e o stare normala cu asa dureri??
1 comentarii
0
27-02-2017, ora 21:33
Ro1
Nu este medic/terapeut
Ro1
Buna,
Am facut acum 8 luni embolizarea unui fibrom uterin foarte mare.La o luna si jumatate am avut ciclu si este regulat. Nimeni nu spune ce se poate intampla si care sunt simtomele dupa embolizare pe termen lung.
La 6 luni de la embolizare am facut ultima ecografie. Fibromul scazuse la jumatate. Dupa aceasta ecografie a inceput calvarul.Mi-a venit ciclul mai devreme cu o saptamana si a durat o luna de zile. Nu am observat ca in aceasta perioada mai aveam si alte scurgeri.Acest lucru l-am remarcat doar la intreruperea ciclului, aveam niste scurgeri.In toata aceasta perioada am ajuns sa nu mai mananc, varsam ce mancam, am avut si febra.Am ajuns de urgenta la spital si s-a constatat ca am facut o infectie.Mi s-a prescris antibiotice.Dupa o saptamana de tratament am zis ca am incheiat viata.Ma pregateam sa merg sa ma internez cand mi s-a intamplat minunea, am eliminat fibromul.Medicul mi-a spus cineva acolo sus ma iubeste, ca la ce constatase la controlul anterior nu credea ca mai scap fara histerectomie.Acum continui cu un tratament cu antibiotic intravaginal si ma simt bine.Va doresc si voua multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.