Dupa gingivectomie

08-11-2017
rayssaa
Nu este medic/terapeut
rayssaa
Buna ziua,

Urmeaza sa trec printr-o gingivectomie si mi-as dori sa stiu cat de incomod imi va fi dupa aceea, in urmatoarele 2-3 zile. Am trecut si printr-o rezectie apicala mai de mult si mi s-a umflat fata, a fost destul de incomod. Citind online, am gasit lucruri despre ingrijirea post gingivectomie, insa nimic despre senzatiile efective pe care le-as putea avea, de aceea va intreb pe dumneavoastra.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri,
Numai bine
1 comentarii
0
08-11-2017, ora 12:05
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Nu ati gasit nici o informatie deoarece fiecare pacient reactioneaza diferit dupa interventia chirurgicala.
Teoretic, in urma gingivectomiei nu ar trebui sa va umflati.

Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Gingivectomia și gingivoplastia
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK