dupa o colonoscopie recomandare conizatie

30-11-2007
irene-jose
Nu este medic/terapeut
irene-jose
In urma unei colposcopii mi s-a recomandat o conizatie. In ce fel va afecta aceasta interventie coplosuspensia care mi s-a facut acum 3 luni?
4 comentarii
0
24-03-2008, ora 00:00
alicsandra
Nu este medic/terapeut
alicsandra
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti si mie o clinica in Bucuresti unde se poate face conizatia cu laser, si daca se face sub anestezie generala neaparat? exista si posibilitatea unei anestezii locale?in ce consta? va multumesc.
0
27-05-2009, ora 15:36
ela10
Nu este medic/terapeut
ela10
si eu am facut o conizatie prin 2002 si nu e greu, este o operatie facuta sub anestezie si adormita, nu stii nimic, pur si simplu ti se taie cativa cm din colul uterin si dupa refacere esti ok, eu acum sunt foarte bine, sper ca ti-am fost de folos.
0
02-02-2010, ora 16:02
monicuta_1979
Nu este medic/terapeut
monicuta_1979
si mie urmeaza sa mi se faca o asemenea interventie:conizatie.Va rog sa-mi dati detalii despre asa ceva, doctorul meu mi-a spus ca se face anestezie locala si ca nu ma va durea.Daca aveti detalii, sau ati trecut prin asemenea experienta va rog sa ma ajutati macar cu un sfat.
0
30-06-2010, ora 23:07
Dr. Radu Botezatu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Radu Botezatu
De obicei se face cu anestezie generala intravenoasa, fara intubatie, atat pentru confortul pacientului cat si al medicului. Interventia dureaza in jur de 10 minute. Se poate externa in aceeasi zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: