dupa operatie

17-09-2012
mada83
Nu este medic/terapeut
mada83
buna ziua!va rog din suflet sa ma ajutati caci sunt foarte nelinistita...am facut acuma 10 zile operatie laparoscopica de infertilitate primara, daca are vreo importanta este a doua incizie facuta la ombilic dar acu 12 ani, si problema mea este ca a doua zi dupa interventie m/i s/a umflat in partea stanga a taieturii cam ca o galma tare.medicul m/a vazut si mi/a zis ca este de la trauma care a avut loc acolo si sa stau linistita, mi/a dat tratament cu antibiotic pana a 7 a zi de la operatie, s/a uitat acolo cu ecograful si a zis ca este ok...dar eu sunt ffff nelinistita deoarece tot simt tare acolo in partea stanga si cand stau mult in picioare se umfla acolo...nu f tare dar sunt obsedata sa ma uit.nu ma doare, nu fac febra, operatia nu este rosie, nu puroiaza dar este vanata de jur imprejur si mai tare linia de sub buric..vreau sa va mai inntreb ceva.tinand cont ca am 10 zile de la operatie in cat timp ar trebuii sa/mi cada sau sa se topeasca firele...cica sunt fire topitoare, asa mi/a zis medicul la externare..va multumesc din suflet si va rog sa/mi raspunda cineva.multa sanatate!!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul