Dupa rinoplastie piele decojita pe nas

22-02-2016
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Buna ziua. Am 2 luni de la operatia de rinoplastie. Am numai cojite pe nas care nu mai dispar. Pielea o exfoliez dimineata si seara. Si dupa ce ma dau cu fond de ten, se vad muulte cojite, foarte inestetic.Ce as mai putea face?
1 comentarii
0
10-06-2016, ora 17:25
TheWanderingFlower
Nu este medic/terapeut
TheWanderingFlower
Buna! Nu stiu daca iti mai este de folos, insa o sa scriu aici si pentru celelalte fete care trec prin asta. E normal sa faci cojite dupa operatie si mie personal, mi se intampla sa imi apara in fiecare primavara. Din nefericire, a trebuit sa mai trec si prin a doua interventie si am cumparat un unguent foarte hidratant (Leac de-un veac se numeste) pe care l-am folosit imediat cum mi s-a dat atela jos (aveam grija sa nu se usuce niciodata pielea in zona) si nu am mai avut problema asta. I-am pus intr-o cutiuta si prietenei mele care a trecut recent prin asta si a fost super incantata ca nu i s-a cojit nasucul. Probabil merge cu orice crema foarte hidratanta, dar eu iti recomand ce am incercat pe pielea mea. Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Gomajul
  • Rinoplastia - operatia de corectie a nasului
  • Rinoplastie - tehnici
  • Complicațiile rinoplastiei
  •