dupa un accident de motocicleta... nu imi simt mana dreapta de la cot in jos

20-08-2008
ildi10
Nu este medic/terapeut
ildi10
buna am 26 ani si in urma cu 4 luni am suferit un accident de motocicleta.de atunci nu imi simt mana dreapta de la cot in jos.medicii mi-au spus ca am elongatie de plex brahial.am facut fizioterapie 3 saptamani apoi acupunctura magnetica vreo luna jumate dar nici un rezultat.va rog frumos sa imi dati un sfat, o parere ce ar mai trbui sa fac pentru ca mana dreapta nu o pot folosii deloc.trebuie sa va mai s[un ca am facut un rmn la coloana cervicala cat timp am fost internat in spital si a iesti bine si am mai facut inca unul dupa o luna jumate de la externare si medicii au zis ca a iesit bine.mi-au zis ca trebuie sa astept pentru ca recuperarea este foarte lenta.mai simt cateodata niste furnicaturi dar doar atat nimic altceva. va multumesc
3 comentarii
0
22-08-2008, ora 00:00
sacel
Nu este medic/terapeut
sacel
Francezii dupa accidente rutiere fac intotdeauna reeducarea adica membrul care a suferit trebuie sa urmeze gimnastica speciala cu masaj, poate si anumite bai din plante multe care au numaidecat efecte benefice, dar trebuie f regulat si cu multa rabdare si se pot atinge rezultate bune.daca cunosti bine franceza da cautare in google "réeducation du bras"macar ceva idei vei gasi.
0
23-08-2008, ora 00:00
ildi10
Nu este medic/terapeut
ildi10
multumesc de sfat
0
30-05-2010, ora 01:15
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
sacle nu mai spune prostii, ar trebui sa se duva la un neurolog, sa fie facut o examinare complexa, un ENG, ca sa se vada exact unde este leziunea pe nervi, dupa aceea trebuie cautat un chirurg care se ocupa cu asta, slabe sanse in romania, mai bine sa treaca granita din prima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: