Duphaston doar 8 zile... Este vreo problema că nu am mai luat aceste două zile?

17-03-2015
Sorina87
Nu este medic/terapeut
Sorina87
Bună,
Am fost diagnosticata cu ovare polichistice, ovarul drept cel mai mare chist 8mm iar pe ovarul stâng cel mai mare chist este de 17 mm.Mi sa prescris DUPHASTON 10 zile din care eu am luat numai 8 zile.Este vreo problema că nu am mai luat aceste două zile?Mentionez ca menstruaţia întârzie se poate sa fie din cauza DUPHASTON-ului sau poate din cauză că am o cistită?
7 comentarii
0
17-03-2015, ora 08:46
Sorina87
Nu este medic/terapeut
Sorina87
Am si eu o mare nelămurire, este vreo problema dacă am întrerupt tratamentul cu DUPHASTON?Mai aveam 2 zile si nu am mai continuat tratamentul este vreo problema?Tin să mentionez că îmi întârzie si menstruaţia!
0
18-03-2015, ora 09:35
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Menstruatia intarzie datorita chisturilor.
0
19-03-2015, ora 17:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Sorina87

Va trimit pe mesaj privat mailul unei doamne doctor care a studiat timp de 20 de ani aceste probleme si care are tratament de reglare hormonala naturist + de topire a chisturilor.

Dureaza o luna sau doua. E un pic mai greutz de urmat.
Trebuie sa bei un ceai facut din o lista mare de plante zilnic dar o sa va dispara si chisturile si o sa va regleze hormonal.

In aceasta conferinta vorbeste de tratamentele dumneaei dar nu stiu la ce minut.

http://www.adevaruldespreavort.ro/ce-spune-stiinta-medicina/257-pilula-contraceptiva-cauza-avortului-hormonal-sindromul-postavort-dr-christa-todea-gross-conferinta-timisoara-14-iunie-2013

Va trimit mailul ei si rugati-o sa fie draguta sa va dea tratamentul pe mail. E din Cluj
0
06-08-2018, ora 16:36
Misham
Nu este medic/terapeut
Misham
Bună! Am ascultat interviul si nu spune ce fel de ceaiuri trebuiesc consumate. I-am trimis un email acum 2 luni si nimic. Daca eram din Cluj ma duceam la cabinetul dumneaei, dar stau in capatul opus al Romaniei.
0
06-08-2018, ora 20:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cred ca s-a mutat in Germania de mult timp.
Daca aveti chisturi pe ovare folositi ovulele Propolicium. Eu am avut chisturi si le-am topit cu aceste ovule naturiste. Nu am luat nici un medicament.
0
06-08-2018, ora 22:19
Misham
Nu este medic/terapeut
Misham
Multumesc de raspuns. Dvs. aveati probleme si cu acneea?
0
07-08-2018, ora 00:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. Tratamentul a avut efect si asupra acneei in mare parte. Probabil m-a reglat hormonal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul