duphaston pt amenoree secundara

25-04-2008
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
Buna ziua Mi s a prescris tratament cu duphaston timp de 10 zile cate 2 pastile pe zi pt amenoree secundara La a 8 a zi dupa inceperea tratamentului mi a venit menstruatia Este ceva normal?Mi s a zis ca trebuie sa mi vina menstruatia de la 3 la 5 zile dupa terminarea tratamentului Este normal sa am atat de devreme?
6 comentarii
0
29-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Nu este nici o problema ca menstruatia a venit mai devreme, fiecare organism reactioneaza in felul sau.
Toate cele bune.
0
30-04-2008, ora 00:00
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
Multumesc mult pt raspuns
0
22-01-2009, ora 17:03
bianca_25
Nu este medic/terapeut
bianca_25
ma numesc bianca si am 25 de ani...acum o saptamana am fost la ginecolog pt ca de aproximativ 3 luni nu mai am ciclu iar lipsa lui m-a ingrijorat foarte tare in primul rand ca nu puteam fii insarcinata...doctora la care am fost mi-a spus ca am amenoree secundara si am primit un tratament cu Duphaston de 10 zile cate 2 pastile pe zi si Fasigyn 2 tablete pe zi timp de 2 zile.sunt la a 6 zi de duphaston si inca nu am ciclu desi la control mi s-a spus ca in a treia zi o sa-mi vina dupa parerea ei.intrebarea mea ar fii aceea : daca nu-mi vine ciclul dupa cele 10 zile de tratament ce as putea sa fac?
0
15-08-2009, ora 20:59
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
am o problema in luna iunie am luat 10 zile duphaston pentru o delegrare hormonala si imediat ce le am inceput a aparut o stare de oboseala, dupa ce le am terminat la 2 zile (28.06.2009) a aparut si C.M ce a durat 5 zile si de atunci nu a mai aparut dar starea de oboseala se mentine in continuare, de dminica(2.08.2009)ma simt ff rau am stari de voma, ameteli, si aceiasi stare de somnolenta si mi se umfla si picioarele, mentionez ca sunt casatorita si nu am folosit nici o alat metoda contraceptiva niciodata ma protejeaza sotul. sa fie oare bebe ??
0
28-09-2009, ora 21:26
calciu
Nu este medic/terapeut
calciu
pt. danutza: fa-i un test de sarcina ca sa fii sigura
0
29-10-2009, ora 20:56
nicoleta81
Nu este medic/terapeut
nicoleta81
am 28 de ani , 2 cezariene, trompe legate, dureri de sanii, lipsa de menstruatie, trei cure de duphaston cu vitamina E ce urmeaza nu stiu imi puteti spune si mie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •