Durata actului sexual poate fi influentat de masturbare ?

22-10-2010
brutuss
Nu este medic/terapeut
brutuss
vreau sa stiu daca :

1)Durata actului sexual poate fi influentat de Masturbare ( adica..de ex.. eu ma masturbez 1 data la 2-3 zile, durata sexului poate creste sau poate scade daca ma masturbez mai mult sau mai putin ) ?

2)Durata masturbarii = Durata actului sexual ??????
3 comentarii
0
23-10-2010, ora 09:24
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Masturbarea duce frecvent la tulburări de dinamică sexuală, de la ejaculare precoce (în cazurile mai puţin grave) la impotenţă (în cazurile mai serioase).
0
03-11-2010, ora 13:59
_Mary_
Nu este medic/terapeut
_Mary_
buna ziua. Prietenul meu la 33 ani are probleme de genul k nu mai poate ajunge la ejaculare in intravaginal, Kand se masturbeaza o face f rar, kam o data la doua saptamani, iar atunci ajunge repede la ejaculare. A incercat si cu pastile dar degeaba o tine in erectie dar fara ejaculare, Si erectia chiar stimulat nu tine f mult, Cand ia pastile, in 24 de ore intra in erectie de cateva ori. Prima erectie tine kam 30 min. dupa aceea mai putin. intrebarea mea: este inceput de impotenta? el asa sustine k nu mai poate intretine o relatie cu o femeie kam de 2 ani.
.
0
30-06-2014, ora 13:20
Ionut256
Nu este medic/terapeut
Ionut256
Nu este inceput de impotenta dar eu i-as recomanda in felul urmator. 2 luni fara mastrubare, doar sex normal, fara sex oral si pe urma sa vada cum merge.
Pastile nu luati orice incercati ceva natural
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •