Durere abdominala in regiunea superioara

18-11-2008
Catrina S
Nu este medic/terapeut
Catrina S
Buna ziua

Sint un pic speriata, sper sa ma ajutati. Trec printr-o perioada f aglomerata la servici cu un program ingrozitor de lung la care se adauga problemele casnice.

Pe acest fond, de citeva zile, au inceput niste dureri abdominale - chiar in punctul in care se intilnesc coastele - sper ca se intelege ce vreau sa spun. Este o durere suportabila, dar persistenta. Seara, in general, am si senzatie de greata. In doua seri am avut si dureri cumplite de cap, nu am luat nimic ca sa-mi treaca, am reusit sa adorm si au trecut de la sine.

Eu stiu ca am probleme cu bila, este o bila lenesa. Poate fi din cauza bilei?

A! Din cauza programului maninc te miri ce si mai nimic, compensez, in schimb, cu cafea si tigari.

Nu stiu de ce sint asa de speriata sa nu fie ceva de la pancreas, cu toate ca ultimele analize - singe, facute in iulie, au iesit foarte bune.

Da, stiu, cred ca ar trebui sa ajung la un ecograf, dar pina saptamina viitoare, dupa ce ma intorc dintr-o deplasare, chiar nu am timp.

Multumesc.
1 comentarii
0
18-11-2008, ora 13:46
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
eu zic ca s-ar putea sa fie o gastrita, dat stresului si a faptului ca nu mananci dar fumezi si bei cafea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.