Durere acuta de bazin

18-07-2017
Bebe10
Nu este medic/terapeut
Bebe10
De mai bine de un an am dureri foarte mari de bazin. Am făcut multe analize incluzând RMN la lombară, sacroiliace și genunchi. În urma unui consult la neurochirurgie am primit diagnosticul de sacroileita. Mi s-a spus că se poate vindeca cu niște injecții dar nu le mai rețin denumirea. Nu am făcut niciun tratament de atunci pentru ca eram însărcinată, iar acum alăpteaz. Bebe mă solicită mult iar durerile de bazin sunt din ce în ce mai mari. Ambele picioare îmi amorțesc până în degete. Simt că sunt paralizată de la mijloc în jos. Mă mișc destul de greu. Astept un sfat. Ce pot face? Mulțumesc mult!
2 comentarii
0
18-07-2017, ora 21:11
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Eu va sugerez un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
30-07-2017, ora 00:35
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ar trebui o infiltrare probatorie a articulatiilor sacro-iliace. daca aduce un rezultat pozitiv atunci articulatiile pot fi termocoagulate care prelungeste efectul significant.
sacroileita apare de in boli autoimune ca rheuma, bechterew etc. ar trebui un consult si examene de laborator reumatologice
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul