durere acuta ureche si dinti

15-12-2009
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
de o saptamana am niste dureri groaznice care se manifesa la nivelul urechii si al dintilor in partea stanga...cert e ca acestea apar exclusiv noaptea si n-am putut sa combat durerea cu nici un analgezic...ziua nu ma doare absolut nimic...am fost la doctor, care mi-a recomandat picaturi in ureche si nurofen forte, din pacate n-au nici cel mai mic efect.durerea se manifesta mai ales cand stau intinsa in pat, in pozitie verticala ea reducandu-se...ce sa fac, ce medic sa mai consult, ce pastile sa iau?
7 comentarii
0
16-12-2009, ora 11:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Urgent la STOMATOLOG.
banuesc ca medicul la care ai fost.. NU e un medic ORL ! Nu?
0
16-12-2009, ora 11:53
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
medicul de familie mi-a recomandat acest tratament...cert k e ca azi noapte durerile de dinti n-au mai aparut, in schimb urechea si in special zona articulatiei, imediat sub tampla ma omoara
0
02-01-2010, ora 01:01
yony pow
Nu este medic/terapeut
yony pow
buna ce vreau sa intreb. am 4 zile de cand ma doare si pe mine toata partea stanga, in special dintii si maselele dar si in jurul urechii.am luat aullin si mia trecut pentru 3 ore, apoi am luat amoxacilina care le iau la 12 ore si momendol pt durere, astazi ma lasat un pic si cand am vrut sa ma bag in pat ma luat iar, nu mai pot, nu stiu ce sa mai fac.cred ca e de la curent.e bun oare tratamentul asta cu amoxacilina? aaa.am si o carie la o masea care deabia azi a inceput sa ma doara, si sa umflat putin, e bine ce fac? datimi un sfat va rog
0
02-01-2010, ora 10:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
continuati tratamentul cu antibiotic si antiinflamator.
Ossidenta.. apa de gura din 2 in 2 ore.
si luni la stomatolog
0
02-01-2010, ora 13:37
yony pow
Nu este medic/terapeut
yony pow
va multumesc domnule doctor, si un an bun, sanatate
0
30-07-2013, ora 18:55
Draguiasa
Nu este medic/terapeut
Draguiasa
Buna ziua de vre-o saptamana ma dor maselele din partea dreapta sus foarte tare dar am momente cand ma doare si in partea de jos si numai noaptea ma doare toata partea dreapta si in ureche simt intepaturi azi imi simt si gatul putin umflat si o usoara durere, am luat aulin dar nu imi trece durerea. La ce medic ar trebui sa merg?
0
31-07-2013, ora 08:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tre sa mergi la stomatolog
durerile de noapte sunt caracteristice pentru problemele stomatologice
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •