durere brat drept

15-12-2011
cojeale
Nu este medic/terapeut
cojeale
Buna ziua! Numele meu este Vechiu am 36 de ani si am urmatoarea pb. de sanatate: in urma cu 3 luni am depus efort cu mana dreapta ( 10 zile la rand am tencuit o casa) si de atunci am inceput sa am o durere suportabila aproape in fiecare zi, la incheietura cotului. De atunci si pana in prezent nu am mai fortato asa tare, dar daca o fortez durerea se intensifica si urca spre umar. Nu mi se intareste muschiul la incordarea bratului ca la stangu! Mentionez ca lucrez in constructii. multumesc!
2 comentarii
0
15-12-2011, ora 18:47
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Pare sa fie leziune a bicepsului brahial drept( o ruptura spontana, partiala, prin suprasolicitare, a muschiului biceps brahial ????, intindere musculara???? sau ruptura /dezinsertie partiala a tendonului distal al bicepsului???). Pentru un diagnostic si tratament corect, cel mai bine este sa mergeti la un consult la o clinica de Chirurgie Plastica. Va recomand Clinica de Chirurgie Plastica -Microchirurgie Reconstructiva a Spitalului Universitar Bucuresti.Numai bine
0
16-12-2011, ora 10:13
cojeale
Nu este medic/terapeut
cojeale
Buna ziua! acelasi raspuns lam primit si de la un alt doctor! va multumesc si va urez sanatate si sarbatori fericite!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.