durere cap

06-11-2009
andrutza22
Nu este medic/terapeut
andrutza22
De cand ma stiu cele mai mari probleme de durere le am de cap, de ani de zile ma supara.Nu ma doare mereu, pe timpul verii mai rar, dar acum ca s-a racit vremea ma trezesc dimineata cu durere de cap la nivelul fruntii cu nas cu tot si ma dor si ochii(mai putin).Ma gandesc poate am o sinuzita netratata deoarece cum se raceste un pic vremea ma ia durerea...ma lasa.ma ia iar dupa un timp..iar ma lasa.As vrea sa stiu ce pastile ar trebui sa iau ca sa tratez acest fenomen.Multumesc
3 comentarii
0
06-11-2009, ora 11:20
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Pai mai intii vezi ce ai.Fa o radiografie de craniu-faţă ca sa vezi cum stai cu sinusurile maxilar si frontal.De obicei daca ai sinuzita curge si nasul pe parte afectata
0
06-11-2009, ora 16:05
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! O alternativa ar fi CT de craniu pentru a o apreciere exacta a sinusurilor si pentru examinare cerebrala; Iti mai recomand si examenul fundului de ochi al oftalmologie, neaparat consult ORL si un consult neurologic; numai bine
0
18-10-2011, ora 15:32
teo1
Nu este medic/terapeut
teo1
ma doare capul in zona fruntii, foarte rau, am o stare de voma, mi frig si tremur tot.ce imi recomandati sa iau, sau sa fac.ce tratament sa urmez?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •