Durere cap si ochi

30-04-2015
matrix69
Nu este medic/terapeut
matrix69
Buna ziua, de aproximativ 2 saptamani ma doare capul si ochi in fiecare zi, durerea incepe dimineata cum ma trezesc si devine mai tare pe parcursul zilei, si am si o sensibilitate la lumina, am facut un tomograf prin luna februarie, si mi-au gasit un chist sinus maxilar dreapta, se poate sa fie altceva ? Nu stiu ce sa mai fac.
4 comentarii
0
30-04-2015, ora 21:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult stomatologie ( cu radiografii la radacina dintilor de sus.., de sub sinusul cu chist)
2 consult Oftalmologie
3verificare tensiune arteriala cand doare capul
0
30-04-2015, ora 21:51
matrix69
Nu este medic/terapeut
matrix69
DL.Doctor, am fost la stomatolog mi-au rezolvat dintii care aveau probleme, domnul doctor stomatolog a spus ca numai are ce sa faca, si ma trimis la bmf. La oftalmologie am fost prin toamna de am facut alti ochelari, am facut o noua radiografie pe partea cu chistul si este tot acolo. Se poate sa fie si o sinuzita ceva ? Sau de la acel chist ?

Pe rezultatul de la tomograf scrie: - chist sinus maxilar dreapta retentional de 21 mm.
Si inima mai imi bate tare cateodata si o simt pana in cap acele batai, se poate sa fie ceva si de la inima ? Astept un raspuns va multumesc mult.
0
30-04-2015, ora 22:03
matrix69
Nu este medic/terapeut
matrix69
Iar cand bataile inimi sunt mai mari, si durerea se intesifica umpic la cap.
0
03-05-2015, ora 21:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 chistul din sinus este searat si NU pune probleme decat daca elegat cu radacina unui dinte si trebuie sa ajungi la BMF
2 durerea de cap + palpitaiile ese alta poveste care tine de circulatie si aici trebuei investigata inima, ficatul, de avut grija la alimentatie is KG in plus
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poti proteja sănătatea ochilor?
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Tratamentul laser care schimbă culoarea ochilor
  • Jumătate din populație va fi afectată de miopie până în 2050
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •