durere care se muta in tot corpul

15-11-2016
craita
Nu este medic/terapeut
craita
Buna ziua,
Fetita mea de 6 ani a fost diagnosticata in urma endoscopiei cu gastrita hemoragica inactiva. La analize I-a iesit Epstain Barr IgG ; 1, 8u/ml si IgM; 24, 2 U/ml. In rest analizele bune. Au inceput de miercuri sa-i iasa pete pe corp in jurul taliei, pe genunchi, pe manute si pe frunte si I jurul gurii si cu durere la pernutele talpilor de nu putea merge. Aceste pete apar si dispar de la sine. Joi durrea s-a mutat pe pulpa la fel nu-si putea suporta greutata corpului nici macar cand stetea in pat. Vineri s-a mutat la degetul aratator. sambata s-a mutat durerea la laba piciorului si acele pete care apar si dispar. A urmat tratament pt gastrita cu debridat, nexium, motilium, spasmomen, probiotic iar pentu alergie i-am dat Claritin, clorocalcin si tinctura de muguri de coacaz. Sambata i-a facut HHC. Ce poate sa fie? sa fie o reeactie a ficatului? O alergie la medicamente sau la mancare? A tinut regim.
1 comentarii
0
20-11-2016, ora 06:06
craita
Nu este medic/terapeut
craita
buna seara,
am primit rezultate la analize: imunoglobulina E = 282 IU/mL, creatinfosfokinaza 95 U/L, toxoplasma gondii Ac IgG 0, 1 IU/mL, limfocite 32, 2 %, neutrofile 57, 2 %, PCR 12, 81 mg/L, ASLO 134 UI/mL, examen complet de urina si urocultura au valori normale, bazofile 0, 3 %, eozinofile 1, 6 %, monocyte 8, 7 %, leucocite WBC 9, 09, eritrocite RBC 4, 91, hemoglobina HGB 13, 4, hematocrit HCT 39, 4, volum eritrocitar mediu MCV 80, 3, MCH 27, 3, MCHC 34, RDW 13, 5, trombocite PLT 365, MPV 7.
durerea nu i-a trecut de aproape 2 saptamani dar se muta la fiecare 24 ore in alta parte si este o durere foarte mare. nu pot sa-i dau nurofen ca are gastrita.
astept raspunsul dumneavoastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.