Durere ceafa, umăr, omoplat, pectoral

16-05-2018
manuta2000
Nu este medic/terapeut
manuta2000
Bună ziua ! De 3 luni a inceput sa se manifeste o durere in zona cefei, care se lasa destul de omoplat, putin in fata, spre clavicula si pe umăr, însă doar pe partea partea stânga a spatelui si pectoralului! Aceasta durere persista cate 3-4 zile si dispare prin masaj, dar dupa o saptamana maxim iar revine si tot asa. Am fost la doctorul de familie si acesta m-a trimis la o clinica privată de kinetoterapie, fara sa ma lase sa spun ce ma doare mai exact (am menționat doar ca de ceva timp ma doare spatele si m-a intrerupt ) si fara sa palpeze zona . As dori sa stiu încotro sa ma duc, reumatologie, neurologie etc. Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
17-05-2018, ora 08:44
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
V-as sugera o examinare clinica la neurochirurg, pentru suspiciunea de sindrom compresiv vertebral cervical (hernie de disc cervicala).
Doar cu avizul neurochirurgului veti incepe programul de kineto-terapie specifica.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK