Durere coapsa

20-09-2011
laura_2008
Nu este medic/terapeut
laura_2008
Buna ziua
Am si eu o problema..de 10 luni, am o durere la coapsa dreapta, mai exact, spre interior, inghinal, si nu stiu de la ce poate fi..am consultat si un neurolog, mi-a dat Flamexim dar durerile nu au cedat si zicea ceva de RMN.acum sunt in dubii, pt ca pe varfuri si pe calcai nu ma doare deloc, daca merg si nici dureri de spate...poate fi de la articulatii?Sau altceva?Ce investigatii ar trebui sa fac?Un rmn si o radiografie ar elucida problema?am 30 ani, 1.70 si 52 kg..precizez ca am facut si un eco doppler venos, am o ivc incipienta, dar ma indoiesc ca poate fi de la asta, pt ca mai nou, m-a durut si pe timpul noptii si si destul de puternic cateodata..multumesc frumos..
3 comentarii
0
22-09-2011, ora 18:43
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Suferinta D-voastra poate avea zeci de cauze, de la cele ortopedice (articulare coxo-femurale) si pana la cele neurochirurgicale (sindrom compresiv lombar), de la cele vasculare si pana la cele reumatologice (boli inflamatorii autoimune), ginecologice, hematologice etc etc.
Pentru inceput puteti apela la un neurochirurg si la un ortoped.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
22-09-2011, ora 19:31
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Buna seara..am fost la medic, am facut o radiografie, coapse, bazin si un pic lombar si mi-a zis ca am scolioza, sa inteleg ca de la asta sa fie durerea?Ca apasa pe vreun nerv..ciudat, nu am mai avut pprobleme pana acum..o sa vad ce voi face in continuare..multumesc..
0
22-09-2011, ora 22:28
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Asa dupa cum va precizam, incercati sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.