Durere de cap dupa o lovitura de acum doi ani?!

30-03-2015
alesia77
Nu este medic/terapeut
alesia77
Buna ziua.In urma cu doi ani m-am lovit in crestetul capului in coltul usii de la frigider, nu mi-am pierdut constiinta, nimic de genul, doar ca ma durea locul respectiv, am simtit vreo doua saptamani o durerea usoara in acea zona.De atunci o data sau de doua ori am mai simtit o mica jena in locul respectiv, insa de vreo doua saptamani iar resimt o durere acolo, tin sa mentionez ca nu in fiecare zi, nu ceva insuportabil, dar simt o durere.De o zi ma doare si tampla dreapta, locul loviturii fiind in crestet, partea stanga.Intrebarea mea ar fi daca se poate sa fie ceva dupa doi ani de la acea lovitura..Se poate ca dupa atata timp sa se fi format ceva, vreun cheag de sange sau altceva?..Doamne fereste!Sa nu ma doara in decursul acestor doi ani si sa reapara acu durerea?!...Multumesc anticipat pentru raspuns!
3 comentarii
0
30-03-2015, ora 18:28
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
E necesar sa va adresati medicului neurolog pentru consult de specialitate,
inclusiv (probabil) investigatii. Cred ca, deasemenea, problema dumneavoastra
ar putea fi cel putin ameliorata prin administrarea unui medicament homeopat;
pentru prescrierea acestuia este necesara o consultatie personala, individuali-
zata, efectuata de un medic cu competenta in homeopatie.
0
31-03-2015, ora 12:47
alesia77
Nu este medic/terapeut
alesia77
Multumesc frumos pentru raspuns! Sunt mai bine, m-a mai lasat durerea de cap, dar tot mai simt o usoara jena in acel loc.Pana voi ajunge la un dr neurolog, Dvs. ce spuneti poate sa fie ceva dupa atata timp?Chiar daca in acesti doi ani nu am avut probleme..
0
07-04-2015, ora 16:51
alesia77
Nu este medic/terapeut
alesia77
Buna ziua.Am efectuat un CT, totul a iesit in regula, in schimb la analize mi-a iesit o valoare mai mica a fierului, urmez acum un tratament pentru aceasta problema, poate si de aici durerile de cap..Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.