Durere de cap permanenta.

12-05-2010
Gabriela1986
Nu este medic/terapeut
Gabriela1986
Buna ziua, problema mea este urmatoarea: sa incep cu inceputul..eu sufar de amiotrofie spinala musculara de la nastere dar niciodata nu am avut probleme cu capul.
In urma cu 3 luni am avut o banala raceala pe care am tratat-o cu electromicina, nurofen, fervex.
La cateva zile dupa ce am terminat tratamentul, m-a apucat durerile de cap, am mai luat cateva zile nurofen dar durerile de cap nu au disparut, ba chiar sau accentuat.
Uneori este o durere permanenta, alteori injungheli insotite de usturimi ale pielii capului, amorteli ale pielii capului (parca as avea ace), dureri la ambele tample, dureri de timpane, uneori simt arsuri la cap, alteori simt rece, mai mereu imi zvacneste tot capul, nu mai suport zgomotele accentuate si am un tiuit permanent in urechi.De curand am inceput sa imi simt si partea stanga a fetei usor amortita.
Dupa doua saptamani de la raceala am fost la neurolog, a spus ca durerile de cap provin de la boala mea, nu stiu ce diagnostic mi-a pus ca nu inteleg ce scrie pe reteta, ceva de genul Tcc si nu mai stiu cum... mi-a dat injectii cerebrolysin, pramistar, bilobil si ala nerv.
Am terminat tratamentul dar durerile au continuat.
Apoi am fost la Orl..mi-a gasit o infectie la urechea dreapta..tratamentul a fost: alcool boricat, triderm unguent, movalin si zinnat.
Dupa 10 zile de tratament nici o ameliorare.
M-am gandit sa merg la alt neurolog...mi-a dat sa fac un RNM.
Am facut RNM-ul iar rezultatul medicului de la aparat a fost sinuzita maxilara...M-am intors la neurolog sa citeasca si el RNM-ul iar dansul a zis ca nu am nimic, ca este de la stres, nervi, suparari, etc...tratament.: injectii cerebrolysin, tanacan, bilobil si vitamine oxylyc.
M-am reintors la orlist sa citeasca si dansul RNM-ul...tratament: o singura injectie Diprophos, pastile aerius, si picaturi de nas biorinil.
Dupa 7 zile de tratament aceleasi dureri.
Va rog ajutati-ma cu un diagnostic clar, nu mai suport aceste dureri.
Am cheltuit foarte multi bani si mult chin pe drumuri, nu stiu unde sa mai merg si ce sa mai fac.
Multumesc.
1 comentarii
0
18-01-2013, ora 04:33
claudianac
Nu este medic/terapeut
claudianac
Buna ! Am citit cu interes despre problema ta si as dori sa te intreb daca ai rezolvat-o cumva? eu am de 4 zile o durere surda in spatele capului.nu pot spune ca nu pot sta de durere...e o chestie "surda".Sunt cam speriata ce-i drept. stiu ca de mica aveam probleme cu sinuzita.poate aceasta e cauza.tu cum ai rezolvat-o?ms
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.