Durere de cap si febra!

09-06-2008
cristian89
Nu este medic/terapeut
cristian89
Buna !
De aproximativ 2 saptamani am o durere de cap ingrozitoare! Dar nu oricand ci spre seara, dimineatza nu am nimic. De asemenea fac si febra (tot seara), dar atat, fara alte simptome ale unei raceli ! Nu am timp acu sa fac plimbari pe la spitale ca am bacalaureatul.
Durerea este in tot capul si este ingrozitoare!
7 comentarii
0
09-06-2008, ora 00:00
cristian89
Nu este medic/terapeut
cristian89
Va rog mult, un sfat..ceva.
0
09-06-2008, ora 00:00
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Nu stiu ce ai luat pana acum, dar incearca cu Nurofen forte ca ar trebui sa-ti treaca, daca nu du-te la un medic.
0
09-06-2008, ora 00:00
cristian89
Nu este medic/terapeut
cristian89
am luat ospen 1500 si paracetamol si nu mi-a trecut. nu vreau sa ma duc la medic ca nu am timp de analize si bla bla'uri. mai e o chestie.de cand mi-au aparut durerile astea.atata de bine dorm.ca somnu ala la munte, adanc si odihnitor!
0
10-06-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Un sfat : pentru stabilirea diagnosticului si a tratamentului corespunzator, ar fi bine sa faci un consult oftalmologic cu cicloplegie si examenul fundului de ochi, examen ORL, radiografie de sinusuri si examen neurologic; mergi la un spital sau o polclinica unde sunt toate aceste specialitati; numai bine
0
21-02-2011, ora 22:51
yomarius
Nu este medic/terapeut
yomarius
Exact aceleasi simtome le are si prietena mea, diferenta fiind data de faptul ca ea are o saptamana si putin de la operatia de apendicita.

Nu stim ce sa mai facem, face febra 38.6 seara, ii trece dupa ce ia un paracetamol. Are dureri infioratoare de cap are dureaza uneori si o zi intreaga...

Medicul spune ca durerea de cap ar fi de la rahianestezie si ca o sa treaca iar la febra singura explicatie plauzibila e o viroza neidentificata inca... Nu stiu ce sa mai fac, mi-e teama ca o sa dezvolte toleranta la paracetamol si atunci nici pastilele nu mai ajuta...

Daca a mai trecut cineva prin asta, m-ar ajuta extrem de mult un sfat.
0
21-02-2011, ora 23:08
yomarius
Nu este medic/terapeut
yomarius
Va rog, un sfat? nu e niciun medic? :(
0
23-02-2011, ora 19:50
yomarius
Nu este medic/terapeut
yomarius
Nu are nimeni nicio idee?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • S-a descoperit locul de formare al febrei în organism
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  •