durere de gat persistenta

11-06-2016
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
Buna ziua, numele meu este Andreea si sunt din Bucuresti! de 3 luni am o durere de gat care nu trece in ciuda tratamentelor luate, am fost la ORL de 3 ori si mi s-a spus ca am o faringita care din cauza unui sistem imun slabit nu a prins inca momentul sa se vindece, nu stiu ce sa cred despre acest diagnostic de aceea apelez la dumneavoastra, s-a uitat si la laringe cu o oglinjoara si a zis ca arata bine! Uneori seara cand stau in pat am senzatia ca nu pot sa inghit cateva secunde, beau apa si totul revine la normal. Durerea de gat nu e asociata cu nimic altceva, iar cel mai tare se simte dimineata pana sa beau apa.Aseara a urcat un fel de substanta pana in zona faringelui, acea substanta era putin acida, iar dupa acest episod am avut din nou senzatia ca nu pot sa inghit. Mi-e frica sa nu fie ceva mai grav decat o faringita, ce sfaturi imi dati? dupa ce voi termina cu examenele de la facultate voi mai merge la un medic ORL, asta daca nu considerati ca este o problema urgenta.
Va rog sa imi dati un raspuns, caci aceasta problema interfereaza cu stilul meu de viata normal, nu ma pot concentra la examene, doar la asta ma gandesc...
7 comentarii
0
11-06-2016, ora 22:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai citit ce sa mai scris pe forum?
ai facut investiagtiila gastrologie?
0
12-06-2016, ora 10:07
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
buna dimineata, da am fost la un control la gastrologie, dar au spus ca nu e nimic la stomac, medicul ORL mi-a zis ca. nu e cazul nici de bacterii..
0
14-06-2016, ora 10:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acea substanta acida care urca.. irita si inflameaza faringele pentru 3 saptamani
este bine ca NU e nimic grav la stomac
restul tine de tine
daca invetti sa te alimentezi corect si sa ai grija.. seara sa nu urce acidul pana la gat.. NU mai ai probleme cu gatul
0
16-06-2016, ora 08:34
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
domnule doctor Flueraru revin cu o intrebare, am fost astazi la un control Orl din nou pt o endoscopie, iar doctorul a zis ca am un chist, dar nu mi-a dat tratament nu mi-a dat detalii despre acest chist. este ceva grav? se poate transforma mai tarziu in cancer ? sau va trece de la sine..?
0
16-06-2016, ora 09:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
unde este Localizat CHISTUL.. ???
0
28-07-2016, ora 14:12
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
nu stiu exact, mi-a facut o ecografie cu sonda aceea la gat si mi-a zis ca e un chist dar nu mi a dat tratament si nici nu a mai zis nimic despre el
0
28-07-2016, ora 21:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pai daca TU..nu stii unde este situat si nu imi dai detaliii
ce rost mai au intrebarile precedente?
eu de unde sa stiu unde e localizat si cat de grav este???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: