durere de maini

17-11-2009
alex_cta_2004
Nu este medic/terapeut
alex_cta_2004
Buna ziua!
Am 33 ani, sunt invatatoare la clasa I (stresul este foarte mare). De cateva zile simt un disconfort in zona mainilor (un fel de durere) dar si in zona pieptului (ca si cum as avea febra musculara). Atunci cand ma masez simt durere la muschi, insa nu am facut nicio activitate fizica intensa. Din cand in cand parca ma inteapa si ceva in zona inimii si imi am picioarele umflate (nu numai peste zi ci si dimineata la prima ora). Ce diagnostic ati pune?
Ce ma sfatuiti sa fac? (mentionez ca am tinut recent si o cura de slabire si ca de cand ma stiu am o circulatie foarte proasta a sangelui)
3 comentarii
0
17-11-2009, ora 18:36
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Pt a exclude o posibila afectiune cardiaca, iti recomand un control cardiologic.(simptomele descrise de tine pot fi cauzate de o angina pectorala, picioarele umflate pot fi si ele cauza unei afectiuni cardiace, renale, hepatice etc).

Multa sanatate!
0
17-11-2009, ora 18:40
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
puteţi să urcaţi scări mai multe? să vă pieptănaţi fără să vă doară mâinile? vi se lasă pleoapele câteodată- adică să vi se pară mai grele? aveţi probleme cu înghiţitul? cu închisul gurii?
0
17-11-2009, ora 20:58
alex_cta_2004
Nu este medic/terapeut
alex_cta_2004
puteţi să urcaţi scări mai multe? să vă pieptănaţi fără să vă doară mâinile? vi se lasă pleoapele câteodată- adică să vi se pară mai grele? aveţi probleme cu înghiţitul? cu închisul gurii?

Nu am nimic de genul acesta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: