Durere de mână, umăr, ceafă, omoplat | Forumul Medical ROmedic

Durere de mână, umăr, ceafă, omoplat

09-08-2018
GiuliaMaria
Nu este medic/terapeut
GiuliaMaria
Bună seara/ziua. Am și eu o problema și doresc să vă cer ajutorul. Mama mea în vârstă de 38 de ani, de câteva zile o doare zona omoplatului stâng, umărul, ceafă și toată mana stângă. Are o durere îngrozitoare de aproximativ o săptămână. A folosit diferite unguente și pastile, atât la câteva recomandari cât și la prescripția câtorva medici. Aceasta a luat Neuromultivit, Movalis, Omez, Diclofenac și Midocalm optând pentru administrarea orala deoarece călătoreste destul de mult și dacă ar opta pentru injecții, nu ar avea cine sa i le facă. Țin sa menționez ca aceasta durere a apărut într-o dimineață, deși ea nu face efort, nu ridica greutăți sau alte chestii. Ea tinde sa creadă ca a tras o curentul sau sunt niște vene încălecate însă nici sa doarmă pe acea parte nu poate de durere. Va rog să mă ajutați, va mulțumesc din suflet. O zi/seară bună.
1 comentarii
0
10-08-2018, ora 10:12
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Nu exista in medicina notiunile de ""a tras-o curentul sau sunt niște vene încălecate''.
In schimb exista foarte probabil un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Are nevoie, evident, de o examinare clinica la neurochirurg.
Cu stima,
Marius UIscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK