Durere de masea

15-08-2018
Ioanandrea
Nu este medic/terapeut
Ioanandrea
Buna ziua
Acum 2 3 zile am mers cu geamurile deschise la.masina si cred ca m a luat curentu
Si ma doare o masea plombata (care mereu ma.doare la curent) si am luat ibuprifen si nu mi trecea asa ca am.zis sa iau antibiotic zinnat pentru ca data trecuta tot cu antibiotic m a lasat..este bine sa iau asa? Ar trebui sa ma mai duc la stomatolog?
3 comentarii
0
16-08-2018, ora 08:03
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Da, mergeri si la medicul dentist.. ''Curentul'' nu da durere de dinti, poate da sensibilitate la rece. Posibil sa fie nevoie de tratament de canal ( scos nerv ), medicul va decide. Poate reapare oricand durerea /sa se umfle dupa ce luati antibiotic, daca nu se intervine si local.
0
16-08-2018, ora 08:07
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Faceti o radiografie si mergeti la medic. Este posibil sa fie afectat nervul.
0
16-08-2018, ora 09:18
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
sa luati antibiotic nu rezolva problema locala la acea masea/dinte care va doare.Cel mai sigur si sanatos pentru dumneavoastra ar fi sa mergeti la medic si cu o radiografie facuta in prealabil pentru a rezolva in prima sedinta problema aparuta.
Nu inseamna ca se va rezolva intr-o singura sedinta dar macar, nu veti mai avea dureri.
Daca faceti o radiografie puneti o si aici, sa o vedem si noi.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •