Durere de măsea plombata

18-09-2018
Lunel Adrian
Nu este medic/terapeut
Lunel Adrian
Bună seara, acum 7 luni mi-a fost plombata o măsea cariata, nu aveam dureri sau alte probleme doar caria care sincer a fost destul de mare. Măseaua mi-a fost plombata fără sa mi se scoată nervul, totul a fost ok până după o săptămână de la plombare, cu dureri pulsative senzație că măseaua era mai mare și dureri mari când o apasam. Durerile au trecut după o săptămână dar acum a început iarăși să mă doară când apăs pe ea sau când mănânc ceva mai tare. Ce ar putea fi? Simt și o zvâcnire ușoară, este o infecție, să iau antiinflamatoare? Nu aș vrea să scot nervul. Mulțumesc anticipat!
2 comentarii
0
19-09-2018, ora 00:14
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna seara, tratamentul antiinflamator poate sa va ajute pe moment, pana mergeti la medicul dentist. Cel mai probabil va fi nevoie sa se scoata nervul. Este nevoie si de o radiografie pentru a se analiza situatia.
0
19-09-2018, ora 06:53
Lunel Adrian
Nu este medic/terapeut
Lunel Adrian
Dar nu îmi explic de ce ultima dată a trecut, am fost la dentist și el mi-a zis că nu vrea să îmi scoată nervul, și doar mi-a mai luat din plomba, a zis că poate e prea mare și pune presiune pe măsea, după aceea nu am mai avut treabă, însă acum a început iarăși
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul