durere de picior cand stau jos

26-03-2010
beatrice_cossy89@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
beatrice_cossy89@yahoo.com
mereu cand stau jos simt o durere destul de deranjanta la nivelul piciorului stang (de la sold pana la genunchi)
5 comentarii
0
29-03-2010, ora 00:12
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Durerea nu este la nivelul piciorului, ci la nivelul soldului, coapsei si genunchiului.
In functie de varsta, greutate, profesie, sporturi practicate, antecedente de orice tip etc etc, cauza poate fi un traumatism local, o coxartroza, o gonartroza, o problema vasculara, reumatologica, metabolica dar mai ales clasica lombociatica, ca simptom al unei compresiuni radiculare (hernie de disc).
Consultati pentru inceput un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
30-03-2010, ora 16:26
b0gdan
Nu este medic/terapeut
b0gdan
buna ziua.am si eu niste dureri de f mult timp care trec si reapar.testicul drept si piciorul drept.am fost la medici urologi am facut radiografii..echo...sange...nimik...doar aslo putin marit.ce puteti sa-mi recomandati sa fac va rog tinand cont ca la palpare sunt ok testiculele la urina e ok.si testiculele la palpare sunt legate prin niste articulatii...cea de la cel drept este tot timpu intinsa.tensionata...probabil deacolo vine durerea dar n-am gasit nici un raspuns...daca puteti sa ma ajutati cu un sfat va rog.va multumesc
0
30-03-2010, ora 23:51
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Pot fi zeci, poate sute de cauze: de la hernii inghinale pana la varicocel, de la colica renala si pana la probleme ale colonului etc etc.
Consultati un chirurg de chirurgie generala.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
07-03-2012, ora 20:56
ralu026
Nu este medic/terapeut
ralu026
Buna seara! am o problema ! am dureri la nivelul bazinului ! in partea stanga ! durerea coboara pe piciorul stang ! am nisip la rinichi, probleme cu coloana ! poate fi din cauza nisipului la rinichi? atunci cand pun piciorul in pamant, ma doare, ma tine ! despre ce poate fi vorba? care e parerea dumneavoastra?

O seara buna ! multumesc
0
07-03-2012, ora 21:21
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Mai curand este vorba despre un sindrom compresiv lombar (hernie de disc, stenoza canalului lombar etc).
Trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: