durere de san

25-06-2013
Geo34
Nu este medic/terapeut
Geo34
Am 30 de ani si acum aproximativ 2 luni a inceput sa ma doara sanul drept.Inaintea menstruatiei, pe 3 iunie si pe 5 am avut menstruatia, am fost la ecograf, unde medicul radiolog mi-a spus ca nu se face in aceasta perioada ecograf pentru ca sanul sufera modificari, dar totusi am facut pentru ca ma speria durerea.Rezultatul ecografului: Sani cu ecostructura fibro-glandulara fara mase focale solide sau chistice suspecte de malignitate.Nodul hipoecogen infracentimetric (6, 2mm)incalzit superficil inprelungirea axilara a glandei mamare drepte, nevascularizat sugestivpentru leziune benigna.Limfonoduli axilari bilateral de tip inflamator(9-15mm).CONCLUZIE:Anomalie solida infracentimetrica nevascularizata supero-extern san drept.(cel mai posibil fibro-adenom mamar). Vreau sa mentionez ca simt arsuri in interiorul sanului, de la baza spre mamelon, uneori o mancarime si se simt umflaturi la palpare dispre axila spre superiorul mamelonului.Tratament nu am primit, si dupa ecograf am mers la un medic ginecolog care mi-a recomandat sa vin la dansa in luna urmatoare dupa menstruatie, pana atunci fara tratament, doar fara efort, fara plaja.As vrea daca se poate o lamurire asupra acestui ecograf, pt. ca mi s-a spus doar ca nu e numic ingrijorator, dar pe mine ma doare si este si tare in zonelecare v-am explicat mai sus.Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.