Durere de sold la diabetici

16-01-2013
Vero52
Nu este medic/terapeut
Vero52
Buna, Am 60 de ani si am diabet zaharat. De cateva zile am durei mari la ambele picioare de la sold in jos. Nu mai pot sa merg, nu am stabilitate. Nu stiu ce ar mai putea fi de data aceasta.. Vreau sa mentionez ca durei de picioare am de mult si in mod continuu, dar puteam sa merg pana acum. Ma poate ajuta cineva cu un sfat de tratament naturist? Multumesc!
2 comentarii
0
17-01-2013, ora 08:55
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Va recomand un produs din plante medicinale:
Capsulele «Articulaţii Sănătoase», care sunt o alternativă naturală eficientă pentru tratamentul afecţiunilor reumatice, având un puternic efect antiinflamator, antialgic, diuretic şi de eliminare a toxinelor. Spre deosebire de antiinflamatoarele de sinteză produsul asigură protecţia mucoasei gastrice şi nu produce retenţie hidro-salină.
Se iau cate 2 capsule de 3 ori pe zi, timp de 2 saptamani, apoi cate o capsula de 3 ori pe zi, timp de 3 luni si ceai Articulatii Sanatoase, 3 cani pe zi.
0
18-01-2013, ora 09:31
Vero52
Nu este medic/terapeut
Vero52
Va multumesc mult pentru sfat. A trebuit sa chem salvarea cu medic deoarece nu ma pot deplasa. Doctorita de pe salvare mi-a luat glicemia si am avut 320. Mi-a scris o reteta cu Doreta si Thiogamma. Eu de la medicul de diabet am doar siofor. Doctorita de pe salvare mi-a facut o injectie, durerea a trecut putin, dar ma doar tot piciorul stang in contunuare. Poate sa fie si altceva ? Artrita de exemplu? sau doar diabetul necontrolat imi provoaca aceste dureri?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Consumul ridicat de dulciuri poate provoca diabet
  • Smart Contact Lens – lentilele care monitorizează glicemia
  • Plasturele „inteligent” pentru monitorizarea glicemiei
  • Includerea proteinelor din zer în dietă ar putea fi benefică în managementul diabetului zaharat tip 2
  • Un hormon recent descoperit ar putea trata diabetul tip 2 și obezitatea
  • O pastilă cu insulină ar putea reduce nivelul de zahăr din sânge la diabetici
  • Diabetul crește riscul unui deces cauzat de infarct
  •