durere de spate soldata cu indoierea pana la genunchi

06-03-2013
elena apatiei
Nu este medic/terapeut
elena apatiei
Va rog sa ma ajutati cu o problema, daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva.Bunicul meu are 83 de ani iar vreun an l-au cam lasat picioarele, intai mergea sprijinit, apoi intr-un final a renuntat sa mai mearga deloc pentru ca ametea dintr-o data si cadea jos.A fost dus in vara la neurologie si i sa spus k nu e problema neurologica.de vreo 3 luni a inceput sa aiureasca, nu vorbeste logic sau spune inchipuiri, iar de 2 saptamani avea senzatia de urinare, dureri de spate f puternice care l-au facut sa se indoaie f tare si a ramas asa, are capul aproape de genunchi, mananca extrem de putin si nu bea nici lichide dec at f. putin.precizez ca eu nu l am vazut recent dar din ce mi au spus rudele.copii lui nu vor cu nici un chip sa-l duca la spital preferand sa-l ingrijesca acasa de frica sa nu moara in spital si nici sa nu mai cheltuie degeaba bani la medici spunand ca este batran si asta este soarta, insa eu nu ma pot impaca cu ideea ca acest om ar putea suferi de vreo boala care sa l chinuie mult timp.nu pot sa ma implic direct pentru ca nu am cum, am un copil mic pe care nu-l pot neglija.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •