Durere de stomac

19-06-2018
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Buna ziua!De o perioada mai indelungata de timp acuz mai mereu dureri de stomac indiferent ce fac chiar si atunci dupa ce mananc mi-a dat farmacista omeprazol il iau deseori credeti ca ar putea fi ceva in neregula cu stomacul meu?
5 comentarii
0
20-06-2018, ora 08:29
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Precizati in ce zona a abdomenului resimtiti durerile. Acestea sunt pe mancate, sau apar si in afara meselor ? Se insotesc si de alte manifestari ?
0
20-06-2018, ora 09:13
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
in partea de sus cum ar veni intre coaste si burta apar deobicei si in timpul meselor ca o arsura puternica care imi taie din pofta de mancare si am si niste senzatii de greata adeseori dar atunci cand mananc lichide imi vine sa ragai foarte mult iar la chestii care inainte le puteam manca acum nu mai pot cum ar fi usturoiul sau orice alt aliment mai iute ma ustura imediat stomacul credeti ca este ceva in neregula cu stomacul meu poate sau este altceva?
0
20-06-2018, ora 10:06
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
E de investigat. O ecografie abdominala si o esogastroscopie.
Reevaluare ulterioara.
0
20-06-2018, ora 13:02
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Multumesc frumos!Dar, imi puteti spune si mie va rog frumos ce implica o esogastroscopie?
0
21-06-2018, ora 07:07
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Inseamna endoscopie digestiva superioara ( investigatia stomacului cu un dispozitiv bagat pe gura ).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: