durere de testicul

04-02-2011
uriasu
Nu este medic/terapeut
uriasu
buna.am dureri foarte mari la testiculu drept, ficat si picioru drept, am facut RMN la picior si nu au gasit nimic, imi poate spune cineva de unde e durerea de la picior e de la ficat sau testicul?30 ani 70 kg
3 comentarii
0
05-02-2011, ora 18:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mai posibil de la testicul..O ecografie la ficat ai facut ? Testiculul este modificat ca marime, culoare, consistenta ? Nu te-a vazut medicul de familie ?
0
09-02-2011, ora 01:19
uriasu
Nu este medic/terapeut
uriasu
am facut acum un an, la ficat ecografie era putin marit sii am luat Himalaya liv.52 Testiculul drept pare a fii mai mic cred, nu pot sa imi dau seama fiindca am avut hemipareza pe partea stinga acum 12 ani, si nu am medic de familie sa ma vada.atunci sa inteleg ca picioru ma doare din cauza testicului?pt ca durerile au inceput acum un an si am fost la cativa doctori dar nu am spus niciodata ca ma doare si testiculul pentru ca nu imi dadeam seam exact de unde pleaca durerea din cauza hemiparezei.va multumesc
0
09-02-2011, ora 20:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
La problemele pe care le ai ar trebui sa-ti iei un medic de familie, cineva care are cabinet mai aproape de locuinta ta, sa-ti fie usor sa mergi la el.Nu ai nevoie decat de buletin si de o dovada ca esti asigurat, dar chiar daca nu esti asigurat, tot te poate primi pe liste..vei avea cu cine te sfatui, va sti sa te indrume.la controalele facute trebuia sa pomenesti si de banuiala ta privind testiculul.Trebuie sa fii consultat, deci apeleaza la un MF...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: