durere deocamdata suportabila la un molar care e facut ca si legatura unui dinte portelan

25-02-2012
romina.cl
Nu este medic/terapeut
romina.cl
acum o luna de zile am terminat lucrarea la o domnisoara dentista, mi.am pus 3 dinti din portelan si doar la un premolar unul din dinti de legatura a scos nervul, spunandu-mi ca la molar nu trebuie scos pt ca e destul de mare si nu e asa de sensibil ca celalat, desi i-am spus ca pe mine ma durea mai tare decat premolarul..dar am spus ca ea stie mai bine si nu am insistat.Acum ma apucat o durere care deocamdata e suportabila la acel molar care e in partea stanga sus, simt mici intepaturi dar parca si la obraz.Daca ma duc la dentista credeti ca o sa trebuiasca sa imi scoata nervul si la acel dinte?Am inteles ca dinti odata lipiti definitiv daca o sa ai probleme cum ar fi scosul de nerv la mine o sa strice dinti pusi? si ca ar trebui refacuta din nou lucrarea sa imi puna alti dinti?Din ce cauza sa fie durerea de dinte?HELP
1 comentarii
0
25-02-2012, ora 19:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
un control stomatologic...este nevoie urgent.
DE CE?
s-ar putea ca, NU acel dinte pe care-l "banui"...sa fie cauza durerii..poate altul-chiar.
sanatate
si.scrie ce ai facut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul