Durere dinte ce urca spre nas

31-12-2017
aalexandra123
Nu este medic/terapeut
aalexandra123
Ma doare dintele aproape de radacita simt ca durerea urca spre nas..este ceva grav? Nu am gasit pe nimeni astazi la stomatologiile din apropiere..
4 comentarii
1
01-01-2018, ora 10:29
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Poate fi o durere ce provine de la nervul dintelui care poate sa se fi infectat. Este posibil sa va umflati si atunci durerea se va diminua, dar este necesar tratamentul local; medicul dumneavoastra va decide daca este nevoie si de tratament general (antibiotic) sau nu.
0
01-01-2018, ora 14:20
aalexandra123
Nu este medic/terapeut
aalexandra123
Vă mulțumesc pentru răspuns! Un an nou fericit!
0
01-01-2018, ora 18:14
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Un an nou fericit sa aveti! Puteti merge sa faceti o radiografie locala la dintele respetiv, este necesara inaintea tratamentului.
0
01-01-2018, ora 22:23
aalexandra123
Nu este medic/terapeut
aalexandra123
Multumesc pentru sfaturi..va rog dacă-mi puteți spune ce as putea sa fac zau sa iau ma lase durerea, pana sa merg sa mi rezolv problema..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •