Durere falca

09-11-2017
PaunMarius
Nu este medic/terapeut
PaunMarius
Intai am avut o carie, pe care doctorul mi-a scos-o si mi-a lasat nervi.Timp de cateva zile m-a durat in acea parte maselele si am suportat durerea timp de 3 zile.Dupa durerea nu a mai fost la fel, simteam maseaua/maselele amortite si nu le puteam atinge ca ma dureau, a trecut 2 zile si acum pot atinge maselele dar inca ma doare parte de falca de sub maselele acelea.Sper ca ati inteles cat de cat, ma puteti ajuta?Ar trebui sa merg la doctor sau a trecut greul?(si cred ca o simt un pic umflata)
3 comentarii
0
09-11-2017, ora 15:42
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Bună ziua,
Va recomand sa faceti o radiografie si sa mergeți la medic. In mod normal un dinte plombat nu doare.
Multă sănătate.
0
09-11-2017, ora 16:01
PaunMarius
Nu este medic/terapeut
PaunMarius
Doctorul mi-a zis ca mi-a lasat nervi cand m-a plombat.
0
09-11-2017, ora 17:26
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Am inteles din primul mesaj de aceea am spus să faceți o radiografie pentru a vedea la ce distanță este plomba de nerv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul