Durere fosa iliaca dreapta, picior, febra

18-08-2018
Elena.9
Nu este medic/terapeut
Elena.9
Buna ziua! Am 20 de ani, femeie. In luna decembrie am avut o problema de sanatate pe care n am reusit sa o explic. Am avut febra 39, 5 si o durere in zona cefei, toate aceastea durand 3 zile. Febra nu a fost permanenta, de obicei o faceam noaptea. Am fost la medic, i am spus ce probleme am, am efectuat un tomograf si a iesit bine, nu aveam meningita. Ulterior febra si durerea de ceafa au disparut. Totusi, in luna iunie febra a reaparut, de data asta fara durere de ceafa, ci cu durere in fosa iliaca dreapta+ambele picioare. Am fost de urgenta la spital, deoarece starea mea se inrautatea. Acolo mi au facut mai multe investigatii: tomograful a iesit din nou bine, la rinichi bine, urocultura negativa, plamani bine, dar leucocite 20 mii. Credeam totusi ca am o problema la rinichi deaorece m am tot luptat cu infectia urinara in ultimii ani, asa ca am fost la alt medic care mi a spus ca as avea microlitiaza renala, asa ca am luat cistone 2 luni. Cum durerea nu disparea, am fost la alt medic urolog care mi a spus ca n am absolut nimic la rinichi. Acum am in continuare durerea in fosa iliaca dreapta, radiaza pe piciorul drept, dar fara febra. Ce imi recomandati sa fac in continuare? Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: