Durere genunchi in special seara.

15-07-2009
Catalinv
Nu este medic/terapeut
Catalinv
De la o vreme genunchii ma dor seara, in special daca stau cu picioarele intinse apoi le indoi ma dor, sau atunci cand ma ridic din pat si merg o vreme ma inteapa ceva la genunchi (ba la unul, ba la altul sau la amandoi deodata).

Mai intalnesc intepaturile si in timpul zilei din cand cand cand, dar daca stau cu picioarele intinse o vreme si apoi le indoi nu ma doare deloc spre deosebire de seara.

Am 17 si nici o luna, nu cred ca am artrita si nici reumatism. Sunt activ fizic, dar genunchii ma dor chiar daca in ziua respectiva (sau in ultimele 3) nu m-am miscat de loc, seara tot ma dor.
1 comentarii
0
15-07-2009, ora 16:36
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mie mi s-antamplat un lucru asemanator la 19 ani dupa ce am facut amigdalita !
In afara de faptul ca doctorii nu au fost in stare sa-mi puna diagnosticul de amigdalita evidenta timp de 3 luni desi eu stiam ce am am inceput sa am dureri de genunchi care erau ba calzi pa reci.

M-am dus la doctor care mi-a pus diagnosticul gresit de ARTROZA !
A doua greseala.
Durerile mi-au trecut de la sine dupa ce mi-am scos amigdalele.
Acum, zeci de ani mai tarziu nu am nici urma de artroza in ciuda daignosticului lor.

Dupa cunostintele mele de acum poate fi ori ceva asemanator (un streptococ care ataca genunchii) sau
un fel de reumatism, daca ai constitutie reumatica.
Insa ARTROZA asa cum cred doctorii nu prea are cum sa fie, desi daca te duci la doctor probabil ca asta vor spune caci in afara de asta nu stiu alte diagnosticuri si iti vor da "ce au ei".

Vezi daca nu cumva ai infectii cronice in corp (gat, sinusuri, plamani, etc).
Consulta in cel mai bun caz un doctrr homeopat, caci cu medicina clasica nu prea vei avea deloc succes cel putin dupa experienta mea de pana acum. In cel mai bun caz iti vor prescrie tot felul se alifii cu cortizon care iti vor deregla rinichii secundari care produc cortizon, iar in cel mai rau iti vor umple ficatul cu chimice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.