Durere gingie la atingere sau cald

24-02-2017
cristi toader
Nu este medic/terapeut
cristi toader
buna ziua, am avut o durere in jurul unei masele, nu stiam exact masea sau gingie, maseaua fiind destul de afectata durerea fiind numai atunci cand se atingea zona respectiva de obraz de limba sau la aer cald. Am urmat un tratament cu antibiotic si pe timpul tratamentului durerea a disparut dar aparand dupa trei zile si mai ales seara. Am mers la doctor hotarat sa scap de durere, de masea de orice era nevoie. Doctorul a facut extractia, anestezicul si-a facut efectul, nu ma durut, a decurs perfect, ba chiar mi-a extras si urmatoarea masea care era de asemenea afectata rau, toate bune si frumoase dar dupa douo zile aceeasi durere , in acelasi loc la gingie si in aceleasi conditii adica la cald si la atingere prelungita. Durerea scade atunci cand trag aer rece. De douo zile urmez iar un tratament cu antibiotic si sincer nici un efect, parca dimineata este mai bine, dar dupa cateva ore apar iar si iar aceleasi dureri. Chiar nu mai stiu ce sa mai fac, de dormit adorm numai noaptea la 2-3, de mancat trebuie sa stau cu paharul cu apa rece linga mine...
2 comentarii
0
24-02-2017, ora 19:48
Dr. A I
Dr. A I
Buna seara, ati putea face o radiografie postextractionala cumva? Sa rugati sa cuprinda si dintele aflat pe arcada inaintea celor extrasi.

Ne-ar ajuta! O seara buna!
0
27-02-2017, ora 23:29
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Buna seara! Cel mai probabil este o durere postextractionala.Cat despre tratamentul cu antibiotic, era de preferat sa il urmati la indemnul medicului, dupa ce evalua situatia si considera ca este necesar. Recomanadarea anterioara cu o radiografie, este de luat in seama.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: